01.2.2020 13:26:51

Prezident RF Vladimír Putin poslal pri príležitosti narodenín Jozefa Golonku oslávencovi dar

Oslávenec mal z daru evidentne veľkú radosť
Oslávenec mal z daru evidentne veľkú radosť
(foto: zdroj:slovakia.mid.ru)


Slavnostné stretnutie s československým hokejovým veteránom J.Golonkom, počas ktorého mu bol v priateľskej atmosfére odovzdaný darček od prezidenta Ruskej federácie – dres ruskej «Nočnej hokejovej ligy».

 

30. januára na Veľvyslanectve Ruskej federácie na Slovensku sa uskutočnilo priateľské stretnutie s československým hokejovým veteránom J.Golonkom pri príležitosti jeho narodenín (6. januára), počas ktorého mu v slávnostnej atmosfére veľvyslanec Ruska na Slovensku A.L.Fedotov odovzdal darček od prezidenta Ruskej federácie V.V.Putina – dres ruskej «Nočnej hokejovej ligy», v ktorej hrá Putin a množstvo bývalých hokejových šampiónov. Podujatia sa zúčastnili štátny tajomník ministerstva kultúry I.Sečík, bývalý generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja I.Nemeček, poslanci Narodnej rady Slovenskej republiky D.Jarjabek a L.Petrák a predstavitelia slovenských médií.

Veľvyslanec vo svojom príhovore zdôraznil spoločné stránky histórie našich krajín súvisiace s hokejovým hnutím a konkurenčný duch našich športovcov, založený na silných, dlhodobých a partnerských tradíciách. Osobitnú zmienku si zaslúžia slová J. Golonku o solidarite s ľuďmi našej krajiny v súvislosti s blížiacim sa 75. výročím Veľkého víťazstva.

Stretnutie potvrdilo tradičný záujem oboch strán na spolupráci v oblasti hokeja a prípravy mladých športovcov.Hokejová legenda s veľvyslancom RF na Slovensku Alexejom Leonidovičom Fedotovom

red. z Rusemb