23.9.2013 11:44:00

"Prečo sa Izrael musí odzbrojiť a Rusko - nie?"

Portál izrus.co.il uverejnil materiál Alexandra Goldsteina pod titulkom - "Židia sa pýtajú: pán Putin, prečo sa Izrael musí odzbrojiť, a Rusko - nie?"

Dňa 19. septembra vystúpil V. Putin počas Valdajského fóra pred špecialistami z celého sveta a vyhlásil, že Izrael nepotrebuje atómové zbrane už aj z dôvodu jeho absolútnej technologickej prevahy nad svojimi susedmi. Okrem toho dodal, že sýrske chemické zbrane sú v skutočnosti odpoveďou na hrozbu atómového arzenálu Izraela.

 

Člen izraelskej delegácie generálny riaditeľ celosvetového fóra ruskojazyčného židovstva a bývalý poradca B. Netanjahua Alex Seľskij, ktorého si v tomto roku pozval Valdajský klub, oznámil portálu IzRus, že predstaviteľom delegácie Izraela a židov z USA sa podarilo stretnúť po vystúpení s V. Putinom a zadať mu doplnkové otázky.

V besede s nimi ruský prezident ešte raz vyhlásil, že Izrael sa musí zrieknuť svojich atómových zbraní. Americký židovský delegát na to Putinovi kontroval otázkou: "v takom prípade, prečo sa Izrael musí odzbrojiť a Rusko - nie?".

Prezident Putin na to odvetil, že Izrael, na rozdiel od Ruska, nie je členom "atómového klubu". 

Podľa regnum.ru, 23. september 2013