29.5.2018 23:57:50

Prečo nebude na Slovensku odvysielaný ruský seriál Spiaši/Sleepers? Pretože všetci pochopia, že ukrajinský scenár na Slovensku nevyšiel

Cez víkend som mal možnosť vidieť celý ruský seriál „Spiaši/Sleepers“, teda obe série tohto seriálu. Z môjho pohľadu je ruská kinematografia na veľkom vzostupe. Ruské televízne kanály sledujem niekoľko rokov a môžem povedať, že ich súčasná novodobá produkcia je kvalitná a ponúka rôzne žánre rôznej úrovne pre všetky druhy divákov.

Vďaka tomuto objemu je možné, že väčšina televíznych kanálov sa zaobíde bez produkcie iných štátov a program je tak skladbou len ruskej produkcie od začiatku až do konca. Samozrejme časť tejto produkcie svojimi dielami zvyšuje aj národnú hrdosť. Nie je to ponižovaním alebo urážaním iných, ale vyzdvihovaním svojich úspechov alebo úsilia dosiahnutia cieľov. To je niečo čo som u nás už dlho nevidel!

 

Naspäť k seriálu. Jeho obsah je naozaj aktuálny a odzrkadľuje deje niektorých významných udalostí posledných rokov vo svete, ale aj u nás na Slovensku v réžii našich „spojencov“. Tento obsah sa týka oboch odvysielaných sérii. Prvá séria je viacej zameraná na zmeny režimov v akomkoľvek štáte a s tým spojené pracovné postupy „našich spojencov“ a užitočných miestnych „pochlebovačov“ (piatej kolóny). Druhá séria je o tom, ako to chodí v nelegálnej spolupráci s legálnymi vládnymi autoritami na legálnej úrovni v nelegálnej oblasti. Dej je dokonca zasadený do jednej krajiny, kde všetko funguje podobným scenárom dodnes.

 

Keď si niekto pozrie prvú sériu seriálu a doplnil by si obsadenie postavami zo Slovenska vyjde mu asi len jedno. Na Slovensku ukrajinský scenár nevyšiel! Dej série je zrovnateľný s udalosťami na Slovensku po vražde novinára a jeho snúbenice. Len menej inteligentný sledovateľ by nevidel tú podobnosť. Samozrejme, tí čo to vidieť nechcú to neuvidia ani, keď by celý seriál bol s titulkami a vysvetlivkami.

 

 

Takže odporúčam vám pozrieť si seriál, doplniť figúrky zo slovenskej scény a máte prehľad o tom, čo sa viacmenej dialo za povestnou oponou týchto udalostí! Z tohto dôvodu som presvedčený, že na súčasnom Slovensku nebude vôľa ani snaha takéto niečo odvysielať. Spomienky sú veľmi čerstvé a boj sa ešte ani zďaleka neskončil!

 

Nie za hodnoty, ideály a Slovensko, ale len za moc a vplyv a z toho plynúce výhody sa deje tento boj! Zúčastnené osoby si pozrieť svoje konanie určite nebudú chcieť a v rámci udržania „demokracie“ to ostatným neumožnia.

 

Erik Steiner

HSP, 29. 5. 2018