04.8.2012 10:55:06

Prečo McCain neustále upozorňuje Putina, Rusko...?

Protiruskou rétorikou známy senátor John Mc Cain sa opäť prejavil vo svojom tradičnom štýle. Že vo víkendových ruských voľbách do Štátnej Dumy RF zbadal príznaky „arabskej jari“.
Ako píše agentúra Rosbalt, tento „republikánsky jastrab“ sa na svojej internetovej stránke obracia na ruského premiéra Vladimíra Putina a šťastný, prešťastný sa teší: „Drahý Vlad, prikráda sa k vám arabská jar“.
Pripomeňme si, že McCain už v auguste 2011 vyhlásil, že udalosti v Líbyi sa musia stať upozornením pre ruské vedenie, v auguste 2008 si prepožičal štýl J. F. Kenedyho a vyhlásil, že „všetci sme Gruzínci“...
Prečo je však tento malý senátor takto až zúrivo protirusky naladený? Odpoveď je jednoduchá. Pretože osud ho zaradil medzi porazencov! Putina nenávidí preto, lebo tomu osud doprial rodinu víťazov. A tak aspoň na záver kariéry chce, ak už nie zvíťaziť, tak aspoň zlostne víťaza poškodiť, minimálne zákerne podpichnúť... Nemôže totiž zabudnúť na svoju najväčšiu osobnú porážku, že práve kvôli nim musel v Hanoji počas vietnamskej vojny ako porazený zajatec pochodovať pred tribúnou vietnamských víťazov. Dodnes asi vidí ako si ho mnohí pohŕdavo prezerali sťa lapené zviera. To ho zrejme privádza do zúrivého zúfalstva.
No Rusi ho asi riadne ľutujú. Na jeho výpady totiž stále reagujú. Najväčším trestom pre zakomplexovaného porazenca by bolo ak by ho okato odignorovali.
Vladimír Mikunda, 6. december 2011