16.7.2017 12:10:44

Prečo Američania a Západ neustále obviňujú Rusko

Známy a obľúbený ruský politológ Nikolaj Starikov na stránkach portálu politexpert informoval prečo niektoré rusofóbne politické elity v USA a na Západe neustále obviňujú Rusko. 

Nikolaj Starikov reagoval na posledný útok britských The Times, ktorí sa opätovne venovali obohranej pesničke o ruských hackeroch a ich útokoch, tentoraz na britskom území. V článku The Times sa tvrdí, že ruskí hackeri útočia na bezpečnostné, energetické a vojenské portály GB, pričom ich podporuje a kryje Rusko. V článku sa Briti venovali hackerskému útoku na energetický sektor v Írsku na konci júna 2017. 

Podľa Nikolaja Starikova má neustála hystéria západných rusofóbov svoj význam a cieľ. Západní rusofóbi Potrebujú aktívne vyrábať obraz vonkajšieho nepriateľa, pretože za avizované nebezpečenstvo zo strany Iránu by nevytrieskali toľko peňazí z rozpočtu, ako v prípade nebezpečenstva hroziaceho z  Ruska.

Američania potrebujú, aby NATO financovali v širšej miere európski členovia aliancie a takisto neustálym poukazovaním na ruskú hrozbu kryje Západ svoje politické a vojenské machinácie i prešľapy. Keďže svoje tvrdenia rusofóbne západné elity nikdy nemôžu podložiť dôkazmi, pretože takéto dôkazy neexistujú, musia svoje výmysly šíriť bez dôkazov.

Oblasť kybernetickej bezpečnosti a útokov je vhodným priestorom na šírenie výmyslov, pretože široká verejnosť nemá dostatok možností, aby dokázala odhaliť dezinformácie a klamstvá západných rusofóbov (napríklad pri údajnom útoku Asada chemickými zbraňami v Idlibe sa objavilo priveľa otáznikov, na ktoré nedokázali predstavitelia USA a Západ hodnoverne odpovedať).

Nikolaj Starikov uviedol, že Briti šírili dezinformácie o Rusku už v časoch cárskeho Ruska, pokračovali v období existencie ZSSR a budú pokračovať aj v dnešných dňoch, pretože Veľká Británia považuje Rusko za svojho geopolitického súpera. Takže britské mainstreamové médiá budú pokračovať aj naďalej v démonizácii Ruska a z “takej drobnosti akou sú relevantné dôkazy” si britskí mainstreamoví novinári nebudú robiť ťažkú hlavu.

hlavnespravy.sk, 16. 7. 2016