30.9.2014 23:08:42

Pravda začína víťaziť? Nemecký kanál priznáva neobjektívnosť osvetľovania situácie na Ukrajine

Šéfredaktor spravodajstva televíznej a rozhlasovej spoločnosti ARD Kay Gniffke priznal, že v rade prípadov existovalo jednostranné osvetľovanie situácie na Ukrajine, no napriek tomu sa za to neospravedlnil. Vo svojom blogu na stránke ARD dokonca odmietol aj úmyselnú predpojatosť.

Gniffke uznal, že pri vysvetľovaní ukrajinského konfliktu bolo treba inak rozmiestniť akcenty v rade prípadov alebo aspoň zmeniť formulácie. "Možno sme sa príliš ľahko poddali spravodajskému mainstreimu", - napísal.

Poznamenal tiež, že jeho kanál si mal skôr všimnúť pravicové radikálne zoskupenia na Ukrajine. "Možno sme naších divákov príliš málo informovali o záujmoch Ruska. Pravdepodobne sme mohli aj kritickejšie hodnotiť pozíciu NATO", - dodal.

----

Uvedomme si, že táto kritika vlastných postojov nie je žiadnym sypaním si popola na hlavu. Vedenie ARD k tomu prinútili diváci, ktorí 18. septembra obvinili nemecký kanál ARD v jednostrannom osvetľovaní krízy na Ukrajine. A tak vedenie ARD muselo konať. Pretože tu nejde o kredit, tu hrozil pokles sledovanosti a teda aj ziskov.

Podľa vz.ru, 30. september 2014