02.4.2020 10:44:06

Poslanec Ondrej Dostál prirovnal Rusov ku koronavírusu

Kampaň strany OKS (na kandidátke SaS) pred februárovými voľbami do Národnej rady SR. Dôležité upresnenie - Andrej Danko nezobrazuje švába obyčajného (Blatta orientalis), ale iného škodcu, rusa domového (Blattella germanica)
Kampaň strany OKS (na kandidátke SaS) pred februárovými voľbami do Národnej rady SR. Dôležité upresnenie - Andrej Danko nezobrazuje švába obyčajného (Blatta orientalis), ale iného škodcu, rusa domového (Blattella germanica)
(foto: zdroj: Facebook)


Poslanec NR SR za stranu SaS Ondrej Dostál sa opäť vyznamenal. Po tom, čo pred voľbami označil svojich politických oponentov za šváby, ktoré treba „dezinficovať“, teraz prirovnáva Rusov ku koronavírusu. Podobnú dehumanizačnú propagandu šírili v minulosti nacisti. (HSP)Ondrej Dostál je skutočne kontroverzná osôbka. V roku 1988 písal v komunistickom periodiku Nové slovo chvály na Socialistický zväz mládeže, no dnes je zneho najväčší demokrat.

Ďalšou kontroverziu je to, že Dostál je predseda strany OKS (občianska konzervatívna strana), no do parlamentu kandidoval za stranu SaS a taktiež podporuje LGBTI agendu.

Dostál sa prvýkrát výraznejšie „preslávil“ tým, že v roku 2016 po parlamentných voľbách prišiel do parlamentu s pripnutou židovskou hviezdou na saku. Vraj to bolo na znak nesúhlasu s tým, že sa do parlamentu dostali kotlebovci.

Pred parlamentnými voľbami 2020 zasa so svojimi straníckymi kolegami rozbehol kampaň s názvom „dezinficácia.“ Dostál a jeho kolegovia z OKS sa prezliekli do „skafandrov“ a na obrázkoch na svojej dodávke dehumanizovali svojich politických oponentov.

Andreja Danka znázornili ako švába, Mariana Kotlebu ako kliešťa a Roberta Fica ako pásavku zemiakovú.

Slušnoľudia a volební kandidáti SaS/OKS – Dostál, Kazda, Petrovič a Aufrichtova si tak ušili z hanby kabát a dokonca aj podľa redaktora „Denníka N“ to bolo úplne cez čiaru. Ondrej Dostál a jeho kolegovia sa tak dostali do absolútneho politického suterénu.

Dostál s tým však neprestal ani v súčasnosti. Po tom, ako dehumanizoval politických oponentov, sa pustil aj do Rusov.

Na svojom FB profile zverejnil akože vtipné memečko, kde sa doktor pýta „koronavírusu“ : “ Corona, vy Rus ?“

Na čo mu „koronavírus“ odpovedá: „Ňet počemu?“

Doktor: „že stále zaberáte nové územia.“


zdroj: Ondrej Dostál Facebook


Podobne dehumanizovala iné národy aj nacistická propaganda. Len si predstavme, čo by nastalo, ak by namiesto Rusov niekto ku koronavírusu prirovnal napríklad Američanov, alebo Židov. Ondrej Dostál by bol prvý, ktorý by vykrikoval o rasizme a antisemitizme.Dôvetok red. SRS: Zdieľanie tohto článku samozrejme nemá za cieľ rozširovať nenávisť k americkému a židovskému národu, ale má poukazovať na bezbrehé pokrytectvo a bezzásadovosť Ondreja Dostála a jemu podobných...


Samuel Gdovin (HSP)