14.8.2016 16:37:48

Poslanec Fjodorov o hrozbe majdanu v Rusku na budúci mesiac: Rusko je v predvečer Stalingradskej bitky

Celý svet očakáva, ako sa skončia americké prezidentské voľby. Pritom sa často zabúda, že už onedlho, 18. septembra, budú v Rusku nemenej významné –  parlamentné voľby.  Jevgenij Fjodorov, poslanec Ruskej dumy a koordinátor Národno-osloboditeľského hnutia varuje, že USA sa chystajú v Moskve vyprovokovať ukrajinský majdanový scenár. Situáciu v Rusku vidí ako podobnú so situáciou v predvečer Stalingradskej bitky.


Fjodorov je presvedčený, že „práve od výsledkov volieb 18. septembra závisí údel Ruska. Teraz je to kľúčová udalosť pre všetkých zahraničných nepriateľov Ruska. Ako si spomínate, volebné histórie a ich „pokračovanie“ – to je ich obľúbený scenár. Takýmto spôsobom bol zlikvidovaný už nejeden štát.“

„Celé tieto voľby budú bojom Vladimira Putina a USA,“ nazdáva sa Fjodorov: „V doterajšej Štátnej Dume mal Putin prevahu iba 15 hlasov. V podstate na získanie týchto 15 hlasov  Amerika vyčlenila 10 miliárd dolárov. Všetky tieto prostriedky pôjdu taktiež na „podporu“ masmédií, na činnosť organizácií – zahraničných agentov. Ešte sa nezačala intenzívna volebná kampaň, ešte sa nehlasovalo a rad spoločenských predstaviteľov a politikov už vyzýva vyjsť 19. septembra na ulicu pod zámienkou, že voľby budú masovo sfalšované.

Podobné výzvy sú štartom prvého scenára rozvoja po 18. septembri. Podľa neho voľby do Dumy vyhráva Putin a pokus organizovať majdan sa deje ihneď po hlasovaní. V Kyjeve na ulicu ako prvých vyviedli študentov, potom k nim organizovane pripojili ozbrojených útočníkov. U nás to môžu byť, napríklad, komunisti. Alebo kvôli čomu sa predseda komunistov Gennadij Zjuganov stretol s veľvyslancom USA v Rusku Johnom Tefftom?“ – pýta sa poslanec Fjodorov.

Fjodorov tiež pripomenul, že „Ren-TV priniesla informáciu, ktorá unikla z amerických zdrojov: majdan v Rusku je naplánovaný na november. Je to vývin udalostí podľa druhého scenára  – scenára, podľa ktorého Vladimir Putin prehráva voľby do Dumy. Dvojmesačný odklad je nevyhnutný, aby antiputinská, čítaj antiruská, Duma vznikla, vytvorila svoje výbory a v novembri sa v štáte objavuje štátny orgán, ktorý môže legitimizovať majdan. Začnú sa rôzne vyšetrovania, proces potrvá rok – rok a pol. Za ten čas sa začne regionálna hra na rozdelenie štátu,“ varuje poslanec Fjodorov a dodáva: „Nie náhodou John Tefft a jeho emisári navštívili všetky kúty Ruska. Obyvatelia Magadanu poznamenali, že takí hostia neboli u nich od čias vojny. Robia sa konzultácie, rozdávajú sa prostriedky na pestovanie regionálneho separatizmu.“

Fjodorov je presvedčený, že „rozviedka bojom sa začne od národných republík. Ak sa nepodarí destabilizovať Tatarstan, skúsia to v Baškirsku, ak to nevyjde – v Čečensku.“

My pripomíname, že John Tefft bol veľvyslancom USA v Gruzínsku v rokoch 2005 – 2009, teda v čase, keď vtedajší gruzínsky prezident Saakašvili dal príkaz zaútočiť na ruské mierové jednotky a na Južné Osetsko. Tefft bol tiež veľvyslancom USA na Ukrajine niekoľko rokov pred  majdanom, od roku 2009 do júla 2013. Z  Ukrajiny teda odišiel len krátko pred prevratom, keď už bolo všetko pripravené.

Udalosti najbližších týždňov ukážu, či sa ruskí občania poučili z hrôzostrašného príkladu kyjevského euromajdanu a jeho následkov. Veľká časť Európy i sveta dúfa, že áno.

HSP, 14. 8. 2016