11.1.2017 09:38:28

Porošenkovi hrozí osud Saddáma Husajna

Portál politikus zverejnil názor bývalého ruského viceprezidenta Alexandra Ruckoja na Porošenka a ukrajinských politikov. “Porošenko a jeho skupina profesionálov už nie je nič iné, len banda vojnových zločincov. Vláda Ukrajiny, ktorá vykonáva politiku štátneho terorizmu nesie priamu zodpovednosť za zločiny proti obyvateľom Donbasa” tvrdí Alexander Ruckoj.

Alexander Ruckoj, generál-major ruskej armády, bývalý vynikajúci pilot a viceprezident Ruska oznámil, že situácia na Ukrajine vyvrcholí osamostatnením sa Donbasu a rozpadom Ukrajiny. To čo predvádzajú a predvádzali ukrajinskí vojaci na Donbase je neodpustiteľné a bude sa musieť prikročiť k ich potrestaniu.

Alexander Ruckoj okomentoval aj cynické tvrdenia ukrajinských rusofóbov, ktorí tvrdia, že Doneck si ostreľujú separatisti sami. Alexander Ruckoj doslovne povedal. “Ich tvrdenia sa žiaľ nedajú slušnou argumentáciou vyvrátiť, vždy budú schopní klamať a zavádzať. Takže postup bude musieť byt nasledovný. Bez problémov dokážeme zistiť odkiaľ sa strieľa, pošleme tam nejaký ten Iskander a potom sa môžeme aj s ukrajinskými rusofóbmi spolu pozrieť na to, kto to vlastne strieľal. Veľmi rýchlo zistíme pravdu. A potom sa budú môcť rusofóbi zabávať skladaním svojich delostrelcov a určovaním ich totožnosti.”

Alexander Ruckoj vyjadril aj svoj názor na ďalší osud Porošenka – “Kedysi Američania vykrikovali, že Saddám Hussein použil chemické zbrane proti Kurdom a že zahynulo 200 kurdských civilistov. Ukrajinskí vojaci už tri roky ostreľujú civilné ciele v Donecku a Luhansku, nemocnice, školy, domy. V Ženevskej konvencii sa hovorí, že veliteľ nesie priamu zodpovednosť za narušenie konvencie aj vtedy, ak neprijal riešenia, aby likvidácii civilných cieľov zabránil. Vinní sú všetci ukrajinskí dôstojníci a vojaci, ktorí sa zúčastnili priameho ostreľovania Donecka i Luhanska a takisto aj Walcman (Porošenkovo rodné priezvisko), ktorý je vrchným veliteľom ukrajinskej armády. Musia stáť pred tribunálom, to ako minimum. Západ fakt, že Porošenko je vojnový zločinec odmieta akceptovať a pritom Porošenko sa za tri roky čo sa týka vojnových zločinov vyrovnal Hitlerovi.”

hlavnespravy.sk, 11. 1. 2017