22.7.2014 16:20:11

Porošenko je odsúdený na ... odpis

"Politická a ekonomická situácia Ukrajiny sa bude z mesiaca na mesiac zhoršovať. Pre Porošenka zostáva v tejto situácii len jedno - nádej na veľkú a dlhodobú vojnu Západu proti Rusku", - vyhlásil novinám Vzgľjad politológ Sergej Karaganov pri komentovaní vyhlásenia prezidenta Ukrajiny, ktorý chce žiadať pre svoj štát štatút "hlavného spojenca USA mimo NATO".

Ukrajina chce získať štatút "hlavného spojenca USA mimo NATO", - vyhlásil v rozhovore pre CNN Petro Porošenko. "Treba využiť všetky metódy na deeskaláciu situácii (na Ukrajine). Ak tomu napomôžu sankcie (Západu), tak ich treba zaviesť. Ak nebudú fungovať, treba sa obrátiť na Kongres USA, aby nám poskytol štatút hlavného spojenca mimo NATO", - povedal Porošenko.

Štatút "hlavného spojenca" predpokladá rozvoj vojenskej kooperácie so štátmi NATO, no pri tom USA neberú na seba povinnosť poskytnutia vojenskej pomoci takémuto spojencovi. Pred vojnou o Falkladnské ostrovy mala takýto štatút Argentína. Teraz je medzi hlavnými spojencami Izrael, Japonsko, a južná Kórea.

 

 

 

Podľa vz.ru, 22. júl 2014