10.1.2017 10:11:02

Poľsko protestuje voči zničeniu pamätníka v Ľvovskej oblasti

Portál ria.ru sa v článku Maksima Blinova venoval dôraznej reakcii Poľska na besnenie ukrajinských neonacistov.

Poľsko dôrazne protestuje voči aktivitám ukrajinských neonacistov, ktorý zničili pamätník v ukrajinskom meste Guta Penjacka. V tomto meste zavraždili totiž v roku 1944 ukrajinskí príslušníci divízie SS “Halič” takmer 900 poľských civilistov, vrátane žien a detí. Strieľanie na neozbrojených civilistov šlo príslušníkom divízie SS Halič podstatne lepšie, ako boj proti regulérnej sovietskej armáde. Takmer rok budovaná divízia SS Halič vydržala na fronte proti sovietskym jednotkám približne 2 hodiny, sovietske jednotky ukrajinských príslušníkov SS totálne zlikvidovali.

Dnešní ukrajinskí neonacisti, ktorí sa na Ukrajine vďaka súčasnej politickej garnitúre cítia bezpečne, pamätník poľským obetiam zničili, čím vyvolali vlnu nevôle u Poliakov. Po zničení pamätníka nasledoval obligátny ukrajinský neonacistický fakľový pochod a typicky slaboduchá oslava momentálneho ukrajinského hrdinu č.1, Stepana Banderu.

Poľsko podporovalo Majdan na Ukrajine, vďaka ktorému sa sa na Ukrajine presadili aj neonacisti. Teraz je už pre Poliakov neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Kto seje vietor, žne búrku.

Ukrajinskí neonacisti a neobanderovci sa budú presadzovať dovtedy, pokiaľ bude existovať nelegitímny ukrajinský režim s prezidentom Porošenkom na čele, ktorému svojho času vyjadrovalo svoju podporu množstvo európskych štátnikov.

hlavnespravy.sk, 10. 1. 2017