21.12.2015 13:05:11

Poľsko- „bratislavský“ prevrat

 

V noci na piatok 18. 12. sa v Poľsku udialo niečo ako vnútronatovský prevrat. Poľské zdroje informujú, že vojaci ministerstva obrany Poľska s poľskou kontrarozviedkou obsadili budovu, ktorá patrila expertnému ústrediu vojenskej kontrarozviedky NATO. Ministerstvo vraj takto „kontrolovalo zmenu vedenia centra“.

 

TASS informuje, že silovým zásahom bol na post výkonného predstaviteľa ústredia ustanovený predstaviteľ ministerstva obrany Bartolomej Misevic.

Poľský minister zahraničia Witold Wascikowski sa k tomu vyjadril, že bývalí pracovníci centra „stratili prístup k radu utajených materiálov“. A že vznikla potreba zameniť bývalých za nových.

Zosadený z postu Krzystof Dusza hovorí o trestnom konaní ministerstva obrany špeciálnych služieb štátu. Vojenskí policajti, podľa neho, vpadli do budovy, ktorá patrí NATO, a začali v nej vylamovať dvere. Poľsko podľa neho vraj nemá žiadne právo meniť vedenie centra bez konzultácií s Bruselom.

V tejto súvislosti treba uviesť, že ústredie kontrarozviedky NATO, ktoré sa nachádza v Poľsku, je regionálnym ústredím aliancie a teda nie je len pre samotné Poľsko, ale aj pre Slovensko. Vo Varšave vyhlásili, že oficiálna Bratislava už bola o tejto záležitosti informovaná.

Podľa topwar.ru, 18. 12. 2015