12.12.2014 20:43:24

Politológ: USA sa boja sami si to rozdať s Ruskom a na Kyjeve im nezáleží

 

Americký senát schválil zákon o dodávke Kyjevu smrtiacej i inej výzbroje. Podľa politológa Sergeja Michejeva, Washington sa pokúša doviesť ukrajinský konflikt do „veľkej vojny“ s RF, využijúc Ukrajinu ako nástroj na dosiahnutie svojich cieľov.

 

„Akt o podpore slobody Ukrajiny 2014“ robí z Ukrajiny vojenského spojenca USA za hranicami NATO a umožňuje poskytovať jej americkú pomoc. Washington na to mieni dať v roku 2015 350 miliónov USD.  

„Američania podľa mňa už úplne otvorene demonštrujú svoju pripravenosť použiť Ukrajinu ako nástroj na vojnový konflikt s Ruskom. Svojimi rukami to robiť nechcú, boja sa. Je predsa jasné, že vojnový konflikt s Ruskom sa môže skončiť žalostne, vrátane samotných Američanov a môže prerásť (a podľa ruskej vojenskej doktríny by aj prerástol, čiže horelo by už aj americké územie! – pozn. srspol.) do atómovej vojny. Preto bola nimi ako nástroj jeho rozpútania vybratá Ukrajina“, povedal pre rádio Sputnik politológ Sergej Michejev.

Dodal, že závislosť kyjevských predstaviteľov na Washingtone už pre nikoho nie je tajomstvom. „Všetci veľmi dobre vieme, že súčasnú kyjevskú moc riadia Američania, riadia Porošenka i predsedu vlády Jaceňjuka. V ukrajinskom vedení vôbec niet samostatne rozhodujúcich sa figúr. Možno, Ljaško, no i ten je nesamostatný, nakoľko toho zase riadi jeden z oligarchov – Levočkin“, nazdáva sa politológ a hovorí, že „dodávka zbraní – to je len oficiálny formát koloniálnej závislosti Kyjeva na Američanoch, ktorí budú Ukrajincov využívať ako potravu pre delá bez ohľadu na to, či je to vôbec pre Ukrajinu výhodné“.

Na záver Michejev hovorí: „Myslím, že Američania dovedú záležitosti na Ukrajine do „veľkej“ vojny, veď práve na tom je založená táto „družba“. USA chcú Ukrajinu využiť ako potravu pre delá vo vojne s Ruskom a tak ju budú zásobovať len železom“ – uzavrel politológ.  

Podľa ria.ru, 12. december 2014