04.8.2012 10:55:06

Politkovská – nová stopa

V predvečer štvrtého výročia vraždy známej novinárky „Novoj gazety“ Anny Politkovskej, zastrelenej 7. októbra 2006, našli vyšetrovatelia nové fakty.
Odvolávajúc sa na „Rosijskuju gazetu“ napísali „Rosbizneskonsalting“, že nejaký zdroj v prokuratúre poskytol informáciu o nájdení ilegálnej dielne, v ktorej bola predmetná vraždiaca plynová pištoľ prerobená na bojovú.
Ilegálna dielňa na výrobu zbraní sa nachádzala na okraji Moskvy, na území závodu opravujúceho vagóny. Pracujúci v nej zbrojár bol zatknutý. Ako odhalila expertíza dielňou prerobené zbrane sa objavili v rade ďalších vrážd, napríklad pri zavraždení mafiána Michaila Piščika, s prezývkou Moňa, v roku 2004.
Vďaka týmto novým údajom sa vyšetrovanie vraždy Politkovskej zintenzívnilo. Konkrétne, z väzenskej kolónie pre bývalých spolupracovníkov prokuratúry v Mordovii bol okamžite eskortovaný odsúdený za vydieranie bývalý vyšetrovateľ S. Chadžikurbanov, podozrivý z vraždy A. Politkovskej. Vyšetrovatelia predpokladajú, že bol v spojení s ilegálnou dielňou a teda, že môže vedieť kto si v nej objednával úpravu zbraní na vraždy. Taktiež sa ide opakovane uskutočniť genetická expertíza vo veciach vrážd Piščika i Politkovskej. Lebo podľa niektorých faktov za oboma stojí jedna skupina vrahov.
Evrazia.org 6. október 2010