29.9.2017 12:52:35

Poďme do Divadla Jána Palárika v Trnave!

Pozývame vás na divadelné predstavenie Dimitrij Samozvanec, ktorého obnovenú premiéru uvedieme v Divadle Jána Palárika v Trnave dňa 21. 10. 2017 o 19.00 hod.

Autorom hry je Ján Palárik, ktorého meno nesie aj naše divadlo. Jeho hry patria ku zlatej klenotnici slovenskej dramatickej spisby. Najznámejšie komédie tohto autora sa tešia neustálemu záujmu publika, mnohí diváci však nevedia, že Palárik nepísal len komédie. Na svojom konte má aj tragédiu, presnejšie, podľa jeho vlastnej definície „smutnohru“ s názvom DIMITRIJ SAMOZVANEC. Dej sa odohráva na pozadí rusko-poľských vzťahov v 16. a 17. storočí. Hlavná postava, ktorá sa stala nástrojom zištných záujmov cudzej šľachty, privoláva na seba hnev sklamaného ľudu, pretože odstupuje od realizovania sľubovaných reformných cieľov. Boj o moc, viera, zlyhanie a manipulácia davu sú aj v dnešných časoch aktuálne témy. Predpremiéru odohráme 20. 10. 2017 o 19.00 hod. a v ďalších mesiacoch budú uvádzané reprízy tohto predstavenia.

       Bližšie informácie o predstaveniach nášho divadla, repertoár a program na ďalší mesiac si môžete pozrieť na stránke www.djp.sk. V prípade záujmu si môžete vstupenky rezervovať cez formulár na našej stránke alebo telefonicky na čísle 033/55 11 125.

Emília Gottwaldová (prevádzkové oddelenie)

redakcia