23.11.2014 18:09:23

Podľa World Socialist Web Site je vyšetrovanie havárie Boeingu 777 fikciou

Odmietnutie západných rozviedok poskytnúť družicové snímky, potvrdzujúce vinu domobrancov na katastrofe Boeingu 777 na Ukrajine, znamená buď to, že takéto dôkazy neexistujú, alebo, že sú na nich vidieť ukrajinské vojská, píše World Socialist Web Site.

Koncom októbra v rozhovore pre Der Spiegel predseda vyšetrovacieho výboru Fred Westerbeke oznámil, že výbor nemá "nevyvrátiteľné dôkazy" daného prípadu. Po niekoľkých mesiacoch od začiatku vyšetrovania nemecká a americká rozviedka ešte stále neposkytli družicové snímky, ktoré by potvrdili ich vyhlásenie, že pri katastrofe figuruje Rusko.

WSWS predpokladá dve možné vysvetlenia tejto situácie: Alebo podobné snímky neexistujú a dôkazy, že lietadlo zostrelili proruskí domobranci sú len vyfabrikované. Alebo rozviedka má zábery, kde figurujú proruské sily, no odmietajú ich poskytnúť vyšetrovateľom preto, že sú na nich aj vojská, ktoré podporuje Západ. (Alebo, tretí variant, na záberoch je len jednoznačný vinník, podporovaný Západom - pozn. red.)

Podľa World Socialist Web Site, celé medzinárodné vyšetrovanie katastrofy Boeingu je fikciou a pokusom zakryť zločin. Podľa autora článku, za štyri mesiace, ktoré ubehli od momentu tragédie, sa vyšetrovateľom (zastúpené je v ňom Holandsko, Austrália, Belgicko a Ukrajina.) stále nepodarilo stanoviť okolnosti pádu lietadla, bez ohľadu na hojnosť informácií.


Podľa vz.ru, 23. november 2014