18.11.2014 14:48:17

Paul Craig Roberts: Hillary sa "dohrá" do vojny s Ruskom

Americký ekonóm Paul Craig Roberts v jednom zo svojich článkov napísal, že víťazstvo Hillary Clintonovej v nadchádzajúcich prezidentských voľbách bude znamenať vojnu s Ruskom. Jej porovnanie Vladimíra Putina s Hitlerom a prítomnosť medzi jej poradcami takých "neokonzervatívnych nacistov", ako Max Boot a Robert Kagan prezráda, že konflikt medzi krajinami "bude nevyhnutný a najpravdepodobnejšie atómový".

 

Na to, aby sme pochopili aký osud čaká Spojené štáty pri Hillary si podľa Craiga treba spomenúť na jej muža Bila Clintona. Jeho prezidentstvo zmenilo Ameriku viac, ako si mnohí čo i len myslia. "Veď práve on oslabil kontrolu nad ekonomickým systémom, položil základ pokračujúcej politiky Washingtonu na "zmenu režimov" pomocou nezákonných útokov proti Juhoslávii a Iraku, pri ňom sa bez príčiny nasadzovala aj sila proti americkému civilnému obyvateľstvu", píše expert. "Tieto (...) zmeny postupne priviedli USA do zmilitarizovaného policajného štátu s obrovskou priepasťou, ktorá rozdeľuje bohatých a chudobných".

"Medzinárodná nezákonnosť" Washingtonu, na ktorú sa najčastejšie ponosujú Moskva a Peking, sa začala pri Clintonovi. Lož o zbraniach hromadného ničenia, ktoré mal vlastniť Saddám Husajn, umožnila Bielemu domu nezákonne bombardovať Irak, čo spoločne s embargom proti Bagdadu priviedlo k smrti 500 tisíc irackých detí, smrť ktorých ministerka zahraničia Madeleine Albrightová nazvala opodstatnenou", spomína si Roberts.

Útok proti Srbom bol podľa medzinárodného práva vojnovým zločinom. "O to viac, - zdôrazňuje ekonóm, - pred Haagský tribunál bol privlečený juhoslovanský prezident, ktorý sa pokúšal ubrániť svoj ľud. Clinton takýmto spôsobom vytvoril precedens pre Busha a Obamu a tí v priebehu 14 rokov spáchali zločiny proti ľudskosti v 7 štátoch. Milióni ľudí boli zabité, dokaličené a zbavení strechy nad hlavou. No toto všetko sa považuje za prijateľné".

Vláda USA sa i predtým správala "zákerne", no so zločinmi celosvetového rozmeru sa začalo až pri Clintonovi. "Teraz sa obmieňa nielen vlády Grenady a Hondurasu. Dnešnými cieľmi Bieleho domu sa stali Rusko a Čína. Bývalé sovietske republiky Gruzínsko a Ukrajina sa premenili na vazalov Spojených štátov. Amerikou fiancované mimovládne organizácie zorganizovali "študentské protesty" v Honkongu v nádeji, že sa protestné hnutie presunie aj na zvyšnú časť ČĽR. Neuváženosť obdobného zasahovania do záležitostí atómových mocností nemá precedens".

Jeho manželka Hillary bude tiež posstrkovať k vojne. Zosilňujúca sa protiruská rétorika, vychádzajúca od USA a od jeho "žalostných európskych bábok" vedie svet k zániku. "Keďže americká vláda teraz používa prax preventívneho žalára a žalárovania tých, ktorí môžu raz spáchať zločin, tak treba zavrieť plnú zostavu neokonzervátorov, volajúcich po vojne, a žalárovať ich na neurčité obdobie, kým nestihli zlikvidovať ľudstvo", myslí si expert.

V USA bolo vydaných veľa kníh, ktoré poukazujú na zločinné časy počas vlády Clintona, "vrátane teroristického aktu v Oklahoma-City, spoluúčasť CIA na šírení narkotík a mnohé ďalšie. "Mo, kongres a médiá pomohli Washingtonu pozakrývať tieto škandály, preorientovaním sa na málo významnú záležitosť získania pôdy v Arkansase a na sexuálne spojenie so stážistkou Monikou Lewinskou".

Clinton a jeho skorumpovaný režim klamali o mnohých témach, no iba lož o záležitosti s Lewinskou ho len tak, tak, že nezbavili prezidentského postu. "Chýbajúca zodpovednosť nás priviedla k tyranii vo vlasti a k vojne za hranicami a tieto dvezlá sa týkajú nás všetkých", dodal P. C. Roberts.


Podľa topwar.ru, 17. november 2014