21.9.2015 20:06:17

Patriarcha Kyrill: Niekedy potrebujeme liečbu šokom

Patriarcha Moskovský a celého Ruska Kyrill vyhlásil, že Rusko je sebestačný štát a môže sa zabezpečiť potravinami aj v podmienkach sankcií USA a EÚ.

"Vôbec nechápem, v čom je problém. Keď si uvedomíme bohatstvo nášho štátu, jeho kolosálne možnosti, tak sa čuduješ, prečo vlastne existuje téma dovozových náhrad? Veď my si môžeme vypestovať prakticky všetko, okrem tropického ovocia, Rusko je v potravinách vďaka Božej milosti absolútne sebestačný štát. Myslím si, že takým v najbližších dobách i zostane aj v ďalších sférach hospodárstva", cituje ho Vzgljad.

Podľa názoru patriarchu "treba len trochu popracovať, odvyknúť si od lacných peňazí, od zárobkov na rôznych úverových sadzbách - medzi tými, ktoré nám poskytujú západné banky a tými, ktoré vlastné banky poskytovali vlastnému národu" a potom "sa všetko dá do poriadku".

"Ak by tieto sankcie neprišli, asi by sme si ich povinne museli vymyslieť", vyjadril sa predstaviteľ ruskej pravoslávnej cirkvi.

Pretože, žiaľ, "bez liečby šokom my niekedy nevieme tak pracovať, ako je treba. No, myslím si, že sankčné podmienky veľmi mnohých naučia pracovať a používať to bohatstvo, ktoré poskytuje naša krajina", dopovedal patriarcha Kyrill.

 

 

Podľa evrazia.org, 21. 9. 2015