11.4.2018 08:34:27

Panika na zahraničných trhoch

Amerika s novými sankciami nedokázala uškodiť Rusku, hoci aj bol zaznamenaný pokles hodnoty rubľa k doláru i euru. Trhy však reagovali pokojne. Lenže panické nálady sú zaregistrované na trhoch USA. Podrobnosti oznámil informačný portál Investbrothers.

Údaje Investor Movement Index (IMX) ukazujú, že investori v USA pokračujú v znižovaní rýchlosti nadobúdania cenných papierov. V marci index klesol do 5,22 bodov, čiže do úrovne júla 2016. Práve vtedy sa konalo referendum o brexite. Následkom toho sa trhová eufória v Spojených štátoch zmenila na paniku, poznamenávajú analytici Investbrothers. Ani teraz nevidieť príliš veľa záujemcov nadobúdať cenné papiere na pozadí masových predajov.

Analytici portálu tak dospeli k záveru, že pokles trhov a neexistencia ochoty u investorov nakupovať aktívy hovorí o jednom – finančná korekcia FRS USA a ministerstva financií „vyhodila“ z „vlaku“ zbytočných cestujúcich a že on je pripravený cestovať ďalej. V budúcnosti nervozitu na trhoch vytvoria obchodné vojny, ktoré rozpútal prezident Donald Trump. Pričom situáciu na všetkých frontoch rozpaľuje paralelne.

V súvislosti s tým sa otvorenou stáva otázka: neoslabia obchodné vojny ekonomiku USA?

Podľa politexpert.net, 10. 4. 2018