23.3.2020 14:26:48

Palko o Andrejovi Dankovi: Zrejme v politike skončil, ale tieto veci by mohli ostať zapamätané

Teraz už bývalý predseda Národnej rady SR
Teraz už bývalý predseda Národnej rady SR
(foto: SITA-Alexandra Čunderlíková)


Bývalý minister vnútra Vladimír Palko v príspevku na sociálnej sieti uviedol niekoľko pozitívnych vecí spojených s pôsobením Andreja Danka v politike. (HSP)

 Palko na svojom facebookovom profile píše, že nelichotivých hodnotení, ktoré boli často oprávnené, odznelo na adresu Andreja Danka za štyri roky dosť, a preto sa rozhodol pripomenúť skôr to dobré, o čo sa bývalý predseda parlamentu pričinil.

Ako prvé uvádza, že sa Dankovi podarilo to, čo bolo na Slovensku nemysliteľné a ani v budúcnosti to nemusí byť samozrejmosť. „Dankova SNS dokázala štyri roky spolupracovať na vládnej úrovni so stranou Most-Híd, ktorá bola stranou väčšiny slovenských Maďarov. To je pre Slovensko posun dopredu (či už ten tmel pridávala alebo nepridávala aj korupcia).“ 

Ďalším pozitívom je, že sa snažil tiež o slušnú politickú komunikáciu.

Rovnako sa snažil vyvažovať slovenskú zahraničnú politiku.

„Niekedy trochu ťarbavo, ale predsa len sa snažil vyvažovať slovenskú zahraničnú politiku, reprezentovanú vtedajším prezidentom A. Kiskom (a v podstate aj ministrom Lajčákom), ktorá nekriticky schvaľovala všetky kroky Washingtonu vrátane tých chybných a bola submisívna proti ľavicovému razeniu EÚ,“ píše Palko. Tu je potrebné podotknúť, že práve teraz, keď aj Rusko ponúklo pomoc Taliansku v boji s vírusom Covid-19, by sa novej vláde zišli aj Dankove kontakty a priateľstvá, ktoré sa podarilo bývalému predsedovi parlamentu na jeho poste dosiahnuť.

Na záver Palko pripomenul, že to bola práve Dankova SNS, ktorá dlhodobo bojovala proti Istanbulskému dohovoru a to až do jeho úplného odmietnutia Slovenskou republikou.

„Andrej Danko zrejme v politike skončil, ale tieto veci by mohli ostať zapamätané,“ uzavrel.

 

Tatiana Stará (HSP)