14.5.2014 08:16:54

Padá najväčší mýtus Majdanu - demonštrantov nezabíjal Berkut!

Oficiálna inštancia súčasnej kyjevskej moci, čiže komisia Verchovnoj rady Ukrajiny, bola objektívnymi faktami konečne prinútená priznať PRVÚ polovicu pravdy o tragických februárových udalostich v Kyjeve, počas ktorých si niekto urobil z demonštrantov cieľ, ako na streľnici. Ešte v marci opak tvrdiaci človek priznal, že NA DEMONŠTRANTOV NESTRIEĽALI PRÍSLUŠNÍCI ŠPECIÁLNYCH POLICAJNÝCH SÍL BERKUT!!! 

Dočasná vyšetrovacia komisia prišla k tomuto záveru na základe nábojov a nábojníc, ktoré používali snajperi. DRUHOU ČASŤOU PRAVDY BUDE POMENOVANIE SKUTOČNÝCH VRAHOV.

Špeciálne hovorme, že "pomenovanie" a nie odhalenie. Pretože už vyjadrenia špecialistov z Janukovičovho okolia dávajú tušiť, že oni vedia... No nechávajú túto tému poriadne vyhniť, aby sa súčasná kyjevská moc už absolútne skompromitovala. Iba tak totiž aj tí najzatvrdelejší "banderovci" pochopia, kto je kto. Kto im dáva šancu žiť a kto im dáva šancu aby boli iba využití.

Podľa verzie predstaviteľa vyšetrovacej komisie Gennadija Moskaľa, po demonštrantom mohli strieľať predstavitelia spoločenských organizácií, ktoré sa vraj vymkli kontrole. Bez toho, aby špecifikoval koho tým myslí, skonštatoval podľa starého scenára, že "prvý výstrel vypálil a milícia".  "Ktokoľvek sa (vraj) mohol zamiešať medzi protestujúcich..."

Viac:  http://vz.ru//world/2014/5/13/686535.html

 

Podľa vz.ru, 13. máj 2014 (-vmi-)