18.11.2014 13:46:23

Ozaj, prečo vlastne Porošenko nezaútočí proti ruským vojskám na Ukrajine?

"Ukrajina neobstreľuje ruské vojská, pretože to by priviedlo k plnohodnotnej vojne", vyhlásil 17. novembra pre jednu ukrajinskú televíziu námestník riaditeľa prezidentskej kancelárie Valerij Čalyj v odpovedi na otázku, že ak ukrajinské úrady neustále hovoria o kolónach vojenskej techniky, ktorá prichádza na Donbas z Ruska, prečo proti nim neuskutočnia delostrelecký a raketový prepad.

 

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko pre noviny Bildpovedal, že Ukrajina je pripravená na scenár plnohodnotnej vojny s Ruskom. "Pripravovali sme sa na scenár plnohodnotnej vojny. Ukrajinská armáda je v omnoho lepšom stave, ako pred piatimi mesiacmi..."

Poznámka: Armáda možno áno, no kyjevské úrady sú pripravené na tejto vojne len zarábať. Včera boli zverejnené informácie o kvalite obuvi, ktorú ukrajinskí vojaci fasujú do zimných podmienok. Takáto bojová obuv im vydrží vraj 2 až 20 hodín. Dôvod? Na jej zhotovenie ukrajinskí logisti vybrali papierový kartón.

Preto aj Porošenkove vyjadrenia, že Ukrajina teraz chce len mier sú logické. Cez vojnu by za niečo také kompetentný logista dostal poriadnu guľku.

Podľa regnum.ru, 18. november 2014