03.12.2020 21:58:24

„Otrávení“ Skripaľovci nie sú na Novom Zélande, ale stále v Londýne

Na snímke Júlia s otcom Sergejom
Na snímke Júlia s otcom Sergejom
(foto: MK)


Fraška s otrávením bývalého plukovníka ruského Hlavného riaditeľstva rozviedky Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Júlie vo Veľkej Británii má ďalšie pokračovanie. Napriek tomu, že niektoré zdroje britskej rozviedky a média uvádzali, že „za účelom zabezpečenia bezpečnosti“ Skripaľovcov tajne dopravili na Nový Zéland a zmenili im identitu,  tak vyšlo na povrch, že sú stále v Londýne, nič im nehrozí a sú úplne v poriadku. (zemavek.sk)

 


 

Júlia Skripaľová zavolala svojej sesternici Viktórii Skripaľovej, ktorá žije v ruskom meste Jaroslavľ blízko Moskvy. Porozprávala jej, že sú s otcom stále vo Veľkej Británii a cítia sa dobre. Takže všetky chýry o tom, že ich tajne presťahovali na Nový Zéland, zmenili im identitu a pod., sú iba ďalšími klamstvami britskej rozviedky a politikov. Špinavé spravodajské hry pokračujú. Viktória Skripaľová o tomto rozhovore so svojou sesternicou informovala ruské média.

„Mala som rozhovor so sesternicou Júliou. Zavolala koncom novembra. Ako ona sama, tak aj jej otec stále žijú vo Veľkej Británii, nikam nevycestovali. Júlia sa cíti dobre, iba sa jej dočasne trochu zhoršil zrak. Sergej Viktorovič má v ostatnom čase problémy s hrdlom a je pod stálym dohľadom lekára. Nežijú na jednom byte, ale samostatne a občas sa stretávajú,“ porozprávala novinárom Viktória Skripaľová.

Júlia Skripaľová tiež povedala sesternici, že Sergej Skripaľ trochu športuje a vo všeobecnosti sa cíti dobre. „Prezradila, že sa Sergej Skripaľ nachádza v akomsi štátnom zariadení vo Veľkej Británii. Na Nový Zéland nevycestovali. Tak, ako žili vo Veľkej Británii, tak tam  stále aj žijú, nič sa nezmenilo,“ uviedla Viktória Skripaľová. Dokonca vraj Júlia vyjadrila nádej, že v budúcnosti sa spolu s otcom vráti do Ruska.

Ruské média v tejto súvislosti pripomenuli, že Viktória Skripaľová tvrdila, že Sergej Skripaľ jej dva razy volal na jar minulého roka a vlani v júni telefonoval aj so svojou matkou, Jelenou Skripaľovou, ktorá tiež žije v Jaroslavli. Domáci novinári ďalej pripomenuli, že 7. júna tohto roku britský denník The Sunday Times informoval, že Sergej a Júlia Skripaľovci boli tajne presťahovaní na Nový Zéland a tam údajne žijú. Britskí novinári na základe informácií svojich zdrojov v rozviedke tvrdili, že Skripaľovcom zmenili identitu a majú nové mená a doklady.

Týmto sa potvrdilo, že tak ako samotné „otrávenie“, tak aj hry na schovávačku s presťahovaním a zmenením identity Skripaľovcov boli totálne klamstvá príslušníkov tajných služieb Veľkej Británie. Keď sa  informačná vlna okolo Skripaľovcov začala upokojovať, britské tajné služby vymysleli novú pikantériu a rozšírili chýry, že „za účelom zabezpečenia ich bezpečnosti“ Skripaľovcov tajne presťahovali na Nový Zéland. Toto boli ďalšie klamstvá, ako aj všetky informácie britských tajných služieb, politikov a médií spojených s kauzou „otrávenia“ otca a dcéry Skripaľovcov.


 

Zdroje:

(1) Юлия Скрипаль позвонила родственникам в Ярославле и рассказала о самочувствии отца, TASS, 1.12.2020

(2) Ex-Russian spy Sergei Skripal and daughter Yulia start over in NZ after poisonings — report, Stuff, 7.6.2020

(3) Salisbury novichok poisonings Sergei and Yulia Skripal move to New Zealand, The Times, 7.6.2020

(4) Юлия Скрипаль впервые за долгое время позвонила родственнице, Vesti24, 1.12.2020

(5) Дочь отравленного Сергея Скрипаля впервые раскрыла семейные тайны, MK, 1.12.2020


Eugen Rusnák (zemavek.sk)