21.3.2018 09:03:47

Otec Litvinenka sa objal s „travičom“ svojho syna (video)

Valter Litvinenko, otec bývalého agenta ruskej FSB Alexandra Litvinenka, sa počas relácie prvého ruského programu „Nech rozprávajú“ pozdravil a objal s Andrejom Lugovým, ktorého Veľká Británia viní zo zabitia jeho syna.

V programe „Nech rozprávajú“ (od 38. minúty) sa zúčastnili otec a syn Alexandra Litvinenka, ktorí sa vrúcne pozdravili a sadli si v štúdiu vedľa seba.

„To ako, vy (sa zdravíte) s „travičom“ (syna), ak máme veriť britským špeciálnym službám?“ zaujímal sa moderátor relácie Dmitrij Borisov. „Travič. Aký, že je on travič?“ povedal otec Litvinenko.

Valter Litvinenko vyhlásil, že jeho syn bol zavraždený Alexom Goldfabrom, človekom z „blízkeho okolia“ Borisa Berezovského. Podľa jeho slov Goldfabr v roku 2000 pomáhal Litvinenkovi presunúť sa z Turecka do Veľkej Británie. A taktiež poznamenal, že Ahmed Zakajev, ktorý sa vtedy nachádzal v Londýne, nazval Goldfabra agentom CIA.

Otec Litvinenka si myslí, že jeho syna trávili niekoľko krát, dokonca aj v nemocnici, veď do nemocnice sa mohol dostať ktokoľvek.

Taktiež oznámil, že spočiatku jeho synovi určili diagnózu „otrava z potravín“, ktorú potom zmenili na otravu táliom a až potom bola uverejnená verzia o použití polónia-210.

V relácii bolo upozornené, že Litvinenkova vražda bola utajená na pokyn Theresy May, ktorá v tom čase zastávala post ministra vnútra V. Británie.

Pripomeňme si, že v roku 2015 polícia Londýna tvrdila, že Lugovoj a Dmitrij Kovtun sú vinní zo smrti bývalého agenta FSB RF Alexandra Litvinenka. Na základe toho mal súd urobiť záver, či „za tým stál ruský štát“. V Moskve konštatovali, že britské vyšetrovanie smrti Litvinenka bolo vykonané povrchne a neprofesionálne. Kremeľ zdôraznil, že Londýn uskutočnil kvázi vyšetrovanie.

 

Video je súčas´tou originálneho článku:  https://vz.ru/news/2018/3/20/913515.html

Podľa vz.ru, 20. 3. 2018