30.4.2016 09:27:16

Otázka – odpoveď V. V. Piakina z 25. 4. 2016 (video s českými titulkami)

 

Prvá téma bola okolo odsúdenej ukrajinskej navádzačky Savčenkovej. Že je to ďalšia zrada na ruských záujmoch... a na čo je to Putinovi dobré?

 

- Treba si uvedomiť, že správy o tom sú zo strany Ukrajiny a že Rusi také vyhlásenia nedávali.

Na ruskej strane prebieha len aktivizácia URČITEJ časti aktívneho obyvateľstva.

Na prvý pohľad je to jednoduché – naozaj prečo Savčenkovú nevymeniť za niekoho z Rusov, ktorí nevinne trpia na Ukrajine?

Otázka je však omnoho vážnejšia a otázka vydania Savčenkovej je aj otázkou politickej suverenity a nezávislosti Ruska. Čiže, riešiť akékoľvek otázky o vydaní Savčenkovej znamená priznanie legitimity politického režimu v Kyjeve a zákonnú moc ukrajinských súdov.

Otázka je však ešte v niečom inom. Kto je Savčenková? Je to človek, z ktorého vytvorili politickú figúru, politickú zástavu boja Ukrajiny proti Rusku. Je to boj, ktorého sa zúčastňuje aj Európa. No a „zoznam Savčenkovej“ PZRE je dôkazom, že Európa bude jednať s cieľom maximálne poškodzovať Rusko. A zatvárať oči pred prehreškami Kyjeva.

Čo sa stane, ak vydáme Savčenkovú? To, že občania Ruska prídu na celom svete o svoju ochranu! Všetkých budú zabíjať pretože budú vedieť, že žiadny vraj nebude ani potrestaný a ani vydaný do Ruska.

Čiže, Savčenková v base je ruský tromf v akýchkoľvek medzinárodný rozhovoroch. Západ totiž odjakživa funguje podľa princípu, že svojím je dovolené všetko a na nepriateľa platí zákon.

A navyše, ak vymeníme Jerofejeva a Alexandrova, tak sami priznáme, že vedieme vojnu a agresiu na Ukrajine! A oslobodením Savčenkovej – plníme ešte aj rozsudok nelegitímneho ukrajinského súdu.

Naozaj toto chce Rusko?  

 

K možnosti ukončenia vojny na Donbase

- Vojnu tam treba ukončiť v každom prípade, čo však neznamená, že voči Donbasu sa všetko urovná lusknutím prstov.

V tejto zaujímavej téme treba sledovať aj priamu niť Pjakinových myšlienok.

Doplnková otázka k téme „Zacharčenko“ hovorí, že oponentom Donbasu sa nové ukrajinské republiky nepodarilo marginalizovať.

 

K vyjadreniu M. Albrightovej a jej porovnaniu Ruska – Bangladéš s raketami.

- Pjakin tu naznačil, že babičke to už príliš nemyslí a poukázal, že tento pojem sa zrodil už v časoch ZSSR keď ho porovnali s Hornou Voltou.

 

Téma amerických volieb

- Globálna elita už v januári cez Financial Times ohlásila podporu Donaldovi Trumpovi. Od tých čias Clintonovú sprevádza škandál za škandálom. Že pracuje na Rusko, že dostavala peniaze z Ruska, že nedodržiavala režim tajenia...  No najväčším úderom po Clintonovej je Obamove vyhlásenie, že vpád do Líbye považuje za chybu.

A ako jasala vtedy Clintonová? „Prišli sme, videli sme a on je mŕtvy.“

A čo povedal Kaddáfi pred smrťou? „Čo to robíte, vy idioti? Búrate stenu, ktorá vás chránila pred vlnou migrantov, ktorá vás zaplaví.“

Otázka teda stojí takto: Bude Európa podporovať toho, kto túto migračnú vlnu zavinil? Amerika slabne, v Európe sa začali procesy antiamerikanizácie...

Znamená to jediné – zvolenie H. Clintonovej za prezidentku USA sa prakticky rovná konfliktu s Európou. 

Ďalej Pjakin hovorí ako sa oslabuje vplyv Clintonovej, ako rastie osobnosť Trumpa..., ale tiež aj to, že to globalistom nemusí vyjsť. Tak ako im to už raz nevyšlo pri kandidatúre Al Gora, ktorého porazil Bush.

 

Téma rozhodnutia nórskeho súdu o nehumánnosti podmienok pri väznení Breivika. Prečo ktosi opäť zviditeľňuje tohto fašistu?

- Pretože Európa mení vektor cieľa svojho rozvoja. Čiže, len čo nevyšiel plán s európskym islamským kalifátom, ktorého realizácia sa časovo posunula, situáciu v Európe treba stabilizovať a podporiť kultúrnu identitu všetkých štátov.

Veď čo naozaj urobil Breivik? On vystúpil proti masovej migrácii. Čiže ak mu čosi bude prepáčené..., jednoznačne to pomôže sformovať verejnú mienku a verejné iniciatívy proti islamizácii Európy. Čiže ide o podporu živelných i čiastočne organizovaných (PEGIDA) protestov proti hromadnej migrácii.

 

Hlasovanie holandského parlamentu o Ukrajine, ktoré skončilo tak, že poslanci opľuvali rozhodnutie svojich voličov a odmietli realizovať vôľu národa.

- Historka s referendom bola „spáchaná“ preto, aby to mohlo pokračovať. Aj toto je otázka antiamerikanizácie európskej politiky a holandskej tlupe sa ukazuje potreba nájsť iný zoznam na rotáciu kádrov a aby odmietli tých, ktorí pracujú v mene záujmov USA.

 

Záverečnými témami bola pravdepodobnosť občianskej vojny v Brazílii, o rozhovoroch lídrov Bieloruska a Kazachstanu s tureckým lídrom a vnútroruská otázka kandidatúra V. A. Jefimova do Štátnej Dumy RF.   

 

Video s českými titulkami: http://czechfreepress.cz/uvadime-videa/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-25-04-2016.html

 

czechfreepress.cz