07.11.2019 14:13:33

Oprava: Míľnik

Снимок
Снимок
(foto: rusemb)

Uviedli sme informáciu tak ako sme ju v skrátenej forme obdržali z mailového oznamu Veľvyslanectva RF v SR o oprave a slávnostnom obnovení jedného z Míľnikov Červenej Armády, ktorý stojí na smere od Senca pri Zlatých pieskoch do centra Bratislavy. Požiadal nás o opravu textu skutočný zhotoviteľ opravy Míľnika a my tu zverejňujeme jeho text a ospravedlňujeme sa. 

Zverejňujeme tu opravu  redakcia webSRS

Dobrý deň, chcem reagovať na váš článok http://www.srspol.sk/clanek-zrekonstruovanie-pamatnika-milnik-sovietskej-armady-v-bratislave-18587.html a poopraviť Vás.

Pamätník som zrekonštruoaval ja a moje občianske združenie a finančnou podporou Nadácie SPP a s podporou Veľvyslanectva RF na Slovensku.

S Pozdravom Judr. Ing. LUBOMIR BANIK

z neskoršie publikovanej správy o akcii konanej 28.10.2019 uverejnenej na webstránke Veľvyslanectva RF  v SR teda preberáme správny text:

28 októbra sa veľvyslanec Ruska A.L. Fedotov zúčastnil na odhalení zreštaurovaného pamätníka – Milníka Sovietskej armády, ktorý sa nachádza v Bratislave na Seneckej ceste. Iniciátorom rekonštrukcie monumentu bol Klub historie Veľkej vlasteneckej vojny, priamo jeho predseda, prednosta miestneho úradu Ľubomír Baník. Tento monument je jedným zo 6 pamätníkov, poukazujúcich na smer postupu Červenej armády počas oslobodzovania slovenského hlavného mesta. 

pretože už raz bol článok s informáciou z mailu s iným obrázkom i keď až po konaní akcie uverejnený, radi poskytneme do websajtu fotografie z udalosti prevzaté z webu Veľvyslanectva RF v SR

image-28-10-19-03-05-10image-28-10-19-02-08-1image-28-10-19-03-10-5Снимок.PNGСнимок1.PNG

red