04.8.2012 10:55:06

Olympijský krach ruskej zbornej

Ruskí činitelia priznali krach olympijských plánov už tri dni pred koncom olympiády. Samozrejme, že nielen oni, ale aj ľudia čakali trošku výraznejší výsledok. Ak nie v počte medailí (56 tri dni pred koncom), tak určite viac prvenstiev (12 zlatých, 21 strieborných a 23 bronzových). Rusi sa tak v celkovej medailovej úspešnosti umiestnili nie v trojici najúspešnejších, ale až na štvrtom mieste po USA, Číne, a V. Británii), čo je po prvý raz v histórii.
Svoj neúspech porovnávajú so ziskom medailí v Pekingu – 73 (z toho 23 zlatých). Stačí sa však ponoriť do spomienok a pripomenieme si, že zborná aj z Pekingu odchádzala nespokojná.
S výsledkom z Londýna sú nespokojní aj Bielorusi a obzvlášť Izraelčania. Bielorusi plánovali podľa Lukašenka aspoň 25 medailí (z toho päť zlatých) a zatiaľ sa vracajú s desiatimi (3 zlaté). No a Izraelčania vôbec riskujú návrat bez medaile. Napriek nesmiernym investíciám, ktoré do tejto olympijskej prípravy vložili.
Osobne by som za nevýrazný označil aj výsledok Nemecka. Lebo kde sú časy, keď nielen atletickým športom kraľovala bývalá NDR?
-vmi- podľa RIA Novosti, 10. august 2012