04.8.2012 10:55:06

Oko za oko alebo „Čierni jastraby“ pohrozili pohlavárovi vachabitov

Kaukazským teroristom sa v Rusku hovorí aj vachabiti (banditi). V poslednej dobe však dáva o sebe vedieť aj „antivachabitská“ skupina, ktorá sa predstavuje ako „Čierni jastraby“. Dnešná ruská tlač uverejnila jej hrozbu pohlavárovi vachabitov Kabardino-Balkarska Askerovi Džapujevovi, že ak sa bude so svojimi súkmeňovcami aktivizovať v ich republike, že „Čierni jastraby“ vykonajú trestnú odvetu na jeho príbuzných.
„Ak budú tvojimi lesnými banditami uskutočnené nejaké aktivity proti obyvateľom Kabardino-Balkarska, ako odvetu na ne začnú „Čierni jastraby“ trestné operácie vo vzťahu, ktoréhokoľvek člena tvojich banditov“, - hovorí sa v liste „Čiernych jastrabov“, ktoré adresovali miestnym médiám, píše Intrefax.
V liste sa ďalej hovorí, že „Čierni jastraby“ už odhalili pomocníkov týchto lesných bojovníkov. „Máme dostatok informátorov aby sme mohli odhaľovať a stopovať tých, kto sú členovia tvojej zostavy. Trest postihne každého z nich“!
Ďalšou súvislosťou, o ktorej sa tento list zmieňuje je upozornenie, že ak sa ktorýkoľvek zo spolubojovníkov Askera Džupajeva pokúsi „vypaľovať“ peniaze od podnikateľov alebo od iných občanov Kabardino-Balkarska na tzv. džihád, „Čierni jastraby“ vyjavia výpalníka a jeho rodina ponesie také škody, o ktorých sa ti (Ďžapuevovi) ani len nesnívalo“.
V rozhovore pre noviny Vzgljad sa viceprezident asociácie „Alfa“ Alexej Filatov nechl počuť, že za „Čiernymi jastrabmi“ treba s najväčšou pravdepodobnosťou vidieť mladých a k existujúcemu poriadku lojálnych miestnych občanov.
Vzgljad.ru, 8. marec 2011