15.12.2018 13:52:59

Okamura: Správa Bezpečnostnej informačnej služby podsúva verejnosti obraz Číny a Ruska ako nepriateľov Česka

Český poslanec Tomio Okamura skritizoval najnovšiu správu domácej Bezpečnostnej informačnej služby. Prízvukoval, že prekrúca históriu, skresľuje fakty, klame verejnosť a podsúva verejnosti obraz Číny a Ruska ako nepriateľov Česka. Znova poukázal na to, ako slniečkari ovládli v EÚ nielen politiku a médiá, ale už aj bezpečnostné služby. 

“SPD má základné výhrady k obsahu verejnej časti správy o Bezpečnostnej informačnej službe (BIS). Správa podsúva verejnosti obraz Číny a Ruska ako nepriateľov Českej republiky a snaží sa vstúpiť do oblasti vzdelávania alebo kultúrnej výmeny s týmito krajinami,” uvádza Okamura.

“Naopak, v tejto správe sú len veľmi stručne komentované niektoré zásadné hrozby a výsledky práce BIS. Napríklad, hrozby vyplývajúce z islamizácie alebo popierania doposiaľ rozšíreného tvrdenia o dezinformačných weboch,” dodáva.

“Táto správa vyvolala zbytočnú politickú a mediálnu hystériu. SPD nechce a nebude očierňovať prácu príslušníkov BIS, ktorí často riskujú život v službe pre Českú republiku. Táto správa však, podľa nášho názoru, nie je výsledkom ich práce, ale naopak, jej účelovým skreslením,” tvrdí český poslanec. 

V správe analytici BIS uvádzajú: “Moderné dejiny prezentované na školách sú de facto sovietskou verziou moderných dejin a proruským panslavizmom je tiež do určitej miery ovplyvnené aj vyučovanie češtiny, resp. literatúry (národné ohrozenie).

Pokračujúci vplyv sovietskej propagandy a skutočnosť, že Rusi ovládajú modernú históriu (Orwell: Kto kontroluje minulosť, kontroluje budúcnosť. Kto ovláda prítomnosť, ovláda minulosť), tvorí základ pre súčasné ruské vplyvové operácie všetkých druhov, a teda aj hybridné stratégie,“ cituje zo správy BIS Tomio Okamura a podčiarkuje nezmyselnosť tvrdení jej analytikov.

„Je to už tak, ako za boľševikov. Putinoví agenti už asi zlanárili aj Palackého, ktorý podporoval  spoluprácu so stredoeurópskymi Slovanmi, Rakúskom a Maďarskom. Sú to mimochodom tiež štáty, ktoré dnes majú dobré vzťahy s Ruskom,” uvádza.

“Putinoví agenti určite mali pod palcom aj  Jungmanna, Kollára a ďalších predstaviteľov obrody. No a ironicky povedané, každé malé dieťa predsa vie, že Prahu oslobodila v marci 1939 prozápadná euroúnijná armáda Wehrmachtu, ale v žiadnom prípade nie Červená armáda v máji 1945. Asi tak by mali vyzerať nové učebnice podľa „expertov“ ministerstva vnútra pod vedením ČSSD?“ ironizuje český poslanec Tomio Okamura.

Eugen Rusnák 

HSP, 15. 12. 2018