04.8.2012 10:55:06

Oj, slovenský čitateľ, ako s tebou len „kývajú“!

Ako ti v súvislosti so včerajšou návštevou mládežníckeho fóra „Seliger-2011“ Vladimírom Putinom (a vyjadrenia sa k perspektíve Rusko - bieloruských vzťahov) podsúvajú niečo čo vôbec nebolo tak! Každý kto je biblickou ovcou im uverí, no pastieri si to radšej sami všetko overia. A preto, neverte ani mne, otvorte si oficiálnu stránku ruskej agentúry Novosti a tam sa o všetkom dočítate v presných citáciách. Vrátane spresňujúcich otázok.
Takže ako to bolo? Po prvé, tému zlúčenia Ruska s Bieloruskom neotvoril Putin!!! Po druhé, iba odpovedal na jednu z otázok, ktoré mu boli položené počas mládežníckeho fóra. A tá znela, že či sa Rusko a Bielorusko môžu zjednotiť? Tak, ako to bolo počas Sovietskeho zväzu.
A čo na to Putin? Povedal len: „Je to možné, veľmi želané, no v plnej miere to záleží, na 100 percent záleží – od vôle bieloruského ľudu.“
Pýtajúci sa, mimochodom mladý občan Bieloruska, na to povedal, že ľud si to bude želať. „V takom prípade o to bojujte“, - odpovedal mu Putin.
x x x
Prečo si však nikto nevšíma, že obdobná otázka padla aj v súvislosti s Južným Osetskom? To už nie je zaujímavé? Pretože i tu sa Putin vyjadril jednoznačne: „Budúcnosť bude závisieť od samotného osetského ľudu!“
Vladimír Mikunda