10.12.2015 21:39:35

Odpoveď Sergeja Lavrova na americké „zaklínania“

 

To, že ruský minister zahraničia varoval Washington pre pokusmi rozohrať náboženskú kartu na Blízkom východe – v Sýrii, nie je v podstate vôbec prekvapivé. Minimálne v našich končinách je však prekvapivo geniálny spôsob, ako to on i redakcia topwar.ru zdôvodnili.

 

Totálne neinvenční Američania totiž do zblbnutia opakujú jedno a to isté. A síce, že v Sýrii je väčšina obyvateľstva sunitmi a preto vraj alavita Bašar Asad...

Sergej Lavrov zdvihol hodenú rukavicu a najskôr zmierlivo skonštatoval, že to v sýrskom konflikte začína smrdieť pokusom o vynesenie náboženskej karty a Američania, pokračujúc v tejto absurdnej hre, sa stavajú akoby do role obhajcu väčšiny. N a Rusko je podľa nich len stúpencom alavitskej menšiny. Lavrov to nazval „neetickým a výbušným...“.

Videné teda americkým uhlom pohľadu, Bašar Asad už dávno nemá čo robiť vo funkcii prezidenta. No dobre, tak sa teda rovnakým (teda náboženským a etnickým) pohľadom pozrime na USA! Podľa toho by sa už Barack Obama dávno mal vzdať prezidentského postu. Veď černosi ešte stále nie sú v USA väčšinou.

Originál:  http://topwar.ru/87617-otvet-sergeya-lavrova-na-amerikanskie-zaklinaniya.html

 

 

Podľa topwar.ru, 9. 12. 2015