30.9.2020 12:47:00

Odklepnuté: Brusel rozšíri sankcie voči Rusku za výstavbu Krymského mostu

Pohľad na Krymský most
Pohľad na Krymský most
(foto: Infocentrum Krymský most)


Brusel aj naďalej mieni trestať Rusko za výstavbu Krymského mostu: na rozšírení sankcií sa včera dohodli stáli zástupcovia členských krajín Európskej únie. (zemavek.sk)Sankčný zoznam bude rozšírený a jeho konečnú podobu zverejnia asi koncom tohto týždňa. Na čiernu listinu zaradia fyzické a právnické osoby, ktoré sa podieľali na výstavbe mostu.

Aj keď presný zoznam ešte nie je schválený, niektoré západné média už začali zverejňovať „zaručene pravdivé informácie“. „Boli schválené sankcie voči 2 osobám a 4 spoločnostiam, zodpovedných za výstavbu Kerčského mostu. Formalizácia sankcií prebehne neskôr tento týždeň,“ poponáhľal sa napísať na svojej stránke v Twitteri redaktor „Rádio Sloboda“ Rikard Jozwiak, ktorý ani nevie, aký je správny názov ruského mostu…

Niektorí európske, prevažne ukrajinské  média podotkli, že je to zatiaľ predbežná informácia a presný sankčný zoznam bude pripravený tento týždeň. Ktoré konkrétne právnické a fyzické osoby budú sankcionované, sa zatiaľ neuvádza. Ruské média potvrdili, že tiež disponujú podobnými informáciami zo svojich zdrojov v Bruseli, ale tiež podotkli, že presné znenie novej čiernej listiny je zatiaľ neznáme.


 

Zdroje:

1 EU ambassadors approve sanctions over Kerch Strait Bridge – journalist, Ukrinform, 28.9.2020

2 EU ambassadors expand individual anti-Russian sanctions over Crimean bridge – media, Interfax – Ukraine, 28.9.2020

3 EU ambassadors approve sanctions over Kerch Strait Bridge – journalist, UAZMI, 28.9.2020

4 EU agrees on expansion of Russia sanctions over Kerch bridge construction – journalist, UNIAN, 28.9.2020

5 https://twitter.com/RikardJozwiak


Eugen Rusnák (zemavek.sk)