01.7.2014 16:53:20

Och, pravdička, aká si len prostučká!!!

 

Kybernetická domobrana sa dňa 20. júna 2014 nabúrala do komunikácie generálneho prokurátora Ukrajiny Vitalija Jaremu a ministra obrany Ukrajiny Michaila Kovaľa. Vyplýva z nej, že Kyjevu hrozí vzbura.

 

Jarema a Kovaľ sa dopisujú o nejakej „vzbure kapitánov“, - tých, ktorí sa už nechcú zúčastňovať na vojenskej operácii na východe Ukrajiny.  Prokurátor a minister rozhutujú, ako na nich pôsobiť a zdôverujú sa so svojimi obavami.

 

Konkrétne sa v komunikácii hovorí toto:

Kovaľ: To o vojskách si už počul?

Jarema: O revolúcii kapitánov? Áno, sledujem to... A ty, čo si o tom myslíš?

Kovaľ: Mám zopár nápadov. S úradníčkami to vyriešime, ako zvyčajne. Voči „kapitánom“ budeme musieť byť tvrdší.

Jarema: Prepúšťať?

Kovaľ: Existujú aj iné spôsoby. Hlavne s príbuzenstvom... Veď predsa chápeš, kde. Vyhlásime ich za nepriateľov Ukrajiny, za separatistov atď.

Jarema: A následkov sa nebojíš?

Kovaľ: Nie, celí sú roztrasení. Nedokážu sa zorganizovať. Vojačkovia za nimi i tak nepôjdu. Sľúbiš im demobilizáciu o pár mesiacov skôr. Zbrane stiahneš. K tomu trošku opracuješ ich rodiny, ako zvyčajne. To bude stačiť.

Jarema: Hlavne, aby sa za pasmi (myslia sa pasy občanov Ruska), ako Berkut, nerozbehli...

Kovaľ: Nerozbehnú sa. Zapojíme do toho ozbrojených chla(..)kov. Oni sú dnes už gardou. Tak teda nech postrážia dôstojnícke šlapky a ich (...), aby si čižmy neobtierali.

 

Ďalej nasleduje citát Jaremu v „nespisovných“ výrazoch, z ktorého vyplýva, čo s Kovaľom urobí Porošenko, ak sa ich plán nepodarí. „Deščicu (bývalý minister zahraničia) sa zbavil za menšie, teba za také čosi do Antarktídy k tučniakom za veľvyslanca pošle, ak sa vzoprieš“, - napísal ministrovi obrany Ukrajiny.

Mimochodom, Jaremu si kybernetická domobrana už raz vzala na paškál. Išlo o prípad keď komunikoval s americkým poradcom na ekonomické otázky Davidom Mizlerom a s Arsenijom Jaceňjukom a použil frázu, ktorá sa okamžite rozletela po Runete: „Miller počká“, napísal ako odpoveď na otázku o úhrade ruského plynu.

Podľa vz.ru, 1. júl 2014