31.1.2016 10:27:14

Občiansky odpor: prvé stanovisko

Prišlo nám prvé stanovisko k téme občianskeho odporu, ktorý bol vyhlásený vo štvrtok 28. 1. na Hviezdoslavovom námestí.

Dobrý deň,

Na rozdiel od vás som občiansku neposlušnosť vyhlásil už asi pred 25-imi rokmi. Veľká časť toho, čo sa tu udialo po roku 1989, bol zločin založený na lžiach. Čo tak si zaspomínať na „O 10 rokov tu bude Švajčiarsko“, „..dvojnásobné mzdy...“, „Pravda zvíťazí“, „Sľúbili sme si lásku...“ a rôzne ďalšie drísty.

V pozadí sa odohrával opak. Napríklad povýšenie práva nad morálku je evidentné a doviedlo nás to ku diktatúre demokracie. Áno, táto demokracia je bez prívlastkov, ale už nie je odvodená od pôvodných pojmov (vláda ľudu).

1. Ak sú voľby slobodné, tak GORILA je dobročinná organizácia. Z toho dôvodu nevolím, zriekol som sa volebného práva, ale právne sa to vraj nedá.

2. I napriek povolávaciemu rozkazu som sa vojenského cvičenia v minulosti nezúčastnil. Milý rozkaz som vložil do vojenskej knižky a poslal doporučenou poštou premiérovi Mečiarovi. A mohol mi tak akurát fúkať do...

3. V minulosti som mal zásadné riešenia pre potreby armády, poskytol som ich zadarmo za hranice, táto armáda nie je mojou.

4. Ignorujem štátnych predstaviteľov a štátne symboly do momentu, kým budú ignorovať oni mňa.

Tento štát pokračuje v krivde, ktorá mne zničila život. Postavil ma bez rozsudku na 150-tu koľaj a tam som nútený zotrvávať doteraz. A čím som sa previnil? Vraj môj otec bol členom Hlinkovej strany. Nikdy nijaké dôkazy, zaviazanie mlčanlivosťou aby som sa nemohol brániť, zákaz štúdia a pod. A tento stav trvá.

Váš sympatizant

P.S. Dúfam že som vám pomohol s tipmi na neposlušnosť

 

redakcia