16.9.2015 20:17:28

O týchto našich zhromaždeniach sa raz budú učiť naše deti, či vnuci v učebniciach

jedna časť z nami obsadených ulíc
jedna časť z nami obsadených ulíc
(foto: -vmi-)

 

Slovenskom sa šíri hádanka: Prečo tak málo ľudí vítalo Američanov na hraniciach? Vraj preto lebo janičiarski poslanci majú málo detí!

Presne s tým začal moderátor Jalal Sulejman pred areálom ministerstva obrany na úvod dnešného protestného zhromaždenia proti prejazdu americkej kolóny. Vedľa stojaci účastník sa hneď sťažovať na falzifikáciu, ktorá zaznela od moderátorov RTVS popisujúcich situáciu na hraničnom prechode Brodské vo večerných hodinách 14. 9. „Ja som tam bol. Boli tam aj rodiny s deťmi vyjadriť protest. No vraj som kotlebovec alebo radikálny ľavičiar. Taký je podľa nich aj doktor Čarnogurský s členmi Slovensko-ruskej spoločnosti, aj tie celé tie rodiny, ktoré sa tam objsvili.. To je hrozné, keď slušný človek už nemôže slobodne vyjadriť ani názor aby ho nejako neonálepkovali. To, čo si to tá „verejnoprávna“ dovoľuje, to je už vrchol!!!“

 

„Nikomu nedovolíme diktovať kto je náš nepriateľ“, povedal dnes na úvod Ján Čarnogurský, „nedovolíme, aby sa zopakovala situácia z leta 1939 keď si hitlerovské Nemecko urobilo zo Slovenska nástupný priestor na napadnutie Poľska. Nedovolíme, aby si ktokoľvek, ani Spojené štáty, robili zo Slovenska nástupný priestor na vyhrážanie sa alebo dokonca napadnutie Ruska alebo ktorejkoľvek inej krajiny. My to nedovolíme!“.

Ďalej J. Čarnogurský povedal, že svojimi protestnými aktivitami „dokazujeme, že máme odvahu postaviť sa proti tomu a prinášať prípadne aj obete, aby Slovensko nemohlo byť takýmto spôsobom zneužívané“.

„Zatiaľ môžeme povedať, že sme úspešní, naša bilancia je kladná. Predvčerom večer sme na hranici dokázali, že je viac, viac, a viac občanov, ktorí si neželajú americký vojenský konvoj na Slovensku, ako tých, ktorí ho pozdravovali!“

x x x

V ďalšom pristúpil ku kritike politickej nadpráce vojenskej polície Trenčín: „Na dnešný deň, ako aj na predošlé dni a dokonca aj na nasledujúci deň vojenská polícia si, takzvane zarezervovala tento priestor, celú túto ulicu, aj Vajnorskú, Jarošovu..., akože na svoje verejné zhromaždenie lebo takýmto spôsobom nám chcela znemožniť aby sme my tuná robili verejné zhromaždenie. Pozerajte sa dookola, či vidíte niekde niekoho z tých, ktorí tu mali robiť verejné zhromaždenie na základe objednávky vojenskej polície Trenčín. Ja nevidím nikoho! Ja nevidím nikoho!... Čiže opäť takýmto spôsobom dokazujeme, že sme aktívni a budeme aktívni, pretože naša vlasť to potrebuje!“

x x x

„Naša vlasť to potrebuje a celý tento zápas sa iba začína. Počuli sme v televízii slovenského dôstojníka, že takýchto konvojov bude ešte viac cez Slovensko. Musíme im ukázať a dať najavo, že postavíme sa... aj voči ďalším konvojom, jednoducho, že si nenecháme podrobovať našu vlasť, naše Slovensko.“

„O týchto našich zhromaždeniach sa raz budú učiť naše deti, či vnuci v učebniciach dejepisu. My sme skutoční vlastenci Slovenska, my chránime povesť Slovenska, my chránime historický odkaz tohto súčasného Slovenska!“, povedal na záver Ján Čarnogurský.


Predseda KSS Jozef Hrdlička

·         Určite vám niečo hovorí rok 1943 a pojem Vianočná dohoda.  Ja ju spomínam preto, lebo som nesmierne rád, že ľudia bez vyhranenej politickej príslušnosti, veriaci i neveriaci na Slovensku, sa dokážu zjednotiť v záujme dôležitých cieľov.

Chrániť česť našej vlasti, chrániť náš národ a budúce generácie je veľmi významný cieľ na to aby sme sa na jeho dosiahnutie zjednotili.

Zjednotili proti rastúcim neofašistickým tendenciám, zjednotili proti americkým snahám o hegemóniu vo svete, snahám o ovládanie krajín...

·         Voláme – nechceme na území Slovenska žiadne zahraničné vojská! Nechceme Američanov! Choďte domov z územia Slovenska! Nechceme žiadne základne zločineckého paktu Severoatlantickej aliancie.

·         Nedávno pri 71. výročí SNP premiér Fico vo svojom vystúpení jednoznačne zdôraznil, že jeho vláda bude hájiť štátne záujmy SR a nášho národa i ďalších občanov Slovenska. Preto vyzývame túto vládu, aby tak nielen rozprávala slovami premiéra, ale aby tak aj konala!

 

Roman Ruhig

·         Dnes sme sa tu zišli na 16-tu hodinu a vidíme, že médiá klamú. Lebo povedali, že kasárne budú otvorené do 17. hodiny. Vidíme aj rodiny s deťmi, chceli sa ísť pozrieť, ale nepochodili. To znamená, že toto má zmysel, lebo majú z nás strach.

·         My strach nemáme, my ho mať nebudeme lebo sme tu doma! A budeme si chrániť túto krajinu.

·         Zvolajme referendum, či chceme zostať v zoskupení NATO? Ja verím, že nie. Väčšina aj ukazuje, že nie. Dôkazom je hranica (v Brodskom). Bolo nám tam 200 až 250 odporcov proti NATO. Druhá strana tam priviezla jeden autobus komparzistov, no médiá ukázali ich, nie objektívnu pravdu. Nás nie! Nás obsadili policajti, ťažkoodenci, ktorí zabránili aby sme my bránili Slovensko! Hanba im! Hanba tejto vláde keď háji cudzincov a nie vlastných občanov, ktorí ich volili.

 

František Škvrnda

·         Keď je ohrozený mier, je to jedna z najhorších vecí, aké môžu existovať. Keď sa dnes pozrieme po svete, všade kde je vojna, kde je násilie... všade je vidieť ruku Washingtonu, všade je vidieť pôsobenie NATO!

·         Utečenecká vlna sa skončí až vtedy keď prestane vojenské zasahovanie! Treba si povedať, že NATO do dnešného sveta nepatrí a prináša len zlo!

Zaznamenal V. Mikunda