03.12.2014 09:02:57

O osude vojny na Donbase rozhodnú "krvní pomstitelia" (videorozhovor)

O dôvodoch prečo v máji bojovalo proti Kyjevu 15 a dnes už okolo 500 bojovníkov z Odesy, hovorí na video koordinátor osloboditeľského hnutia Odesy "Kulikovo pole" Jegor Kvasňjuk. Napríklad aj to, že ich útoku proti Kyjevu bráni ruská strana, že domobranci už počtom prevyšujú oficiálne kyjevské útvary, no nedovolia im... sú pre mnohých z nás novinkou. Pochopiteľne, že nezabudol vysvetliť pojem "krvný pomstiteľ". Že táto kategória bojovníkov má len dva ciele - buď v mene pomsty za svojich ukrajinskými nacistami povraždených príbuzných padne alebo dôjde do Kyjeva.

 

 

 

 

"O osude vojny rozhodneme my, krvní pomstitelia ("krovniky"), ľudia, ktorí pôjdu do konca, kým nezničia nacisticko-zločineckého hada riadeného oligarchami", sľubuje domobranec.

Video:  http://www.evrazia.org/news/35414

x x x

Vzhľadom na to, že akustika tohto záznamu je nižšej kvality (odporúčame slúvchadlá), prinášame v odrážkach vyslovené myšlienky:

- Prichádzajú mi listy s otázkami, že prečo pokračujeme v boji? Všetci sme občania bývalej Ukrajiny a každý tu bojuje v mene niečoho svojho. Niekto proti oligarchom, niekto za spoločnú ruskú zem, niekto za pravoslávne chrámy..., no ja a aj iní ako ja, začali sme bojovať po tom, ako nám zlikvidovali priateľov. Zbrane som sa chytil po 2. máji, po tom, ako mojich druhov likvidovali v Dome odborov (Odesa). Vyprovokovali boj, zabíjali, pálili... Takých, ako ja je tu zo dňa na deň viac.

- Za povšimnutie stojí pojem, že Donbas je "malé Novorusko". Ten sa dá vnímať aj ako prezradenie, že boj ide o celé Novorusko. "Tu, na tomto území (Novorusko) sa dejú veci, ktoré rodia takých, ako som ja - "krovnikov" (krvných pomstiteľov)." Vy však neviete, že toto sa deje i v samotnej bývalej Ukrajine! Len sa o tom nehovorí. Viete, napríklad, že v Kyjeve sa denne pácha okolo 500 vážnych zločinov denne? To sú ich údaje, nie naše. My by sme k tomu prirátali aj to, čo stvára Pravý sektor.

-  Do pravého sektora sa dostávajú havne zločinci a my máme problém, ako ich odlíšiť. Práve oni sa nám najčastejšie dostávajú do zajatia - trestanci.

- My s nimi budeme bojovať bez ohľadu na akékoľvek prímeria. Budeme s nimi dovtedy bojovať, kým trestanci a nacisti, spolu, nebudú pritlačení k stene, posadení do väzenia, kým nezodpovedia za svoje zločiny!

- Či nám pomáha Rusko? Áno, je tu veľa ruských dobrovolníkov, no omnoho menej, ako 50, 60, či 70 percent, ako sa hovorí. "Sú tu, no oni nás zadržiavajú!" a ukazuje na trofejné zbrane, s ktorými bojujú. A ďalej hovorí: "Ak by sem vošlo Rusko so svojimi vojskami, otázka by bola royhodnutá za pár týždňov! Oni s nami nič nezmôžu i pri našej predpotopnej výzbroji a čo by robili s Rusmi?"

- "Rusi nás brzdia, nedajú nám ísť do útoku. Oni sú romantici. Oni veria, že samotný národ terazsám vyrieši svoj osud... voľbami... demokraticky... demokratickým tlakom... Nič z toho nevyjde, vysmievajú sa z ľudí. O osude rozhodneme my, krvní pomstitelia! Ľudia, ktorí pôjdu do konca, kým nezničia toho hada, nacisticko-zločineckého, s ich vedením, s oligarchami. 

- Viete čo je prekvapivé? Že nacisti v podstate, akoby bojujú za sociálnu spoločnosť. No v skutočnosti sú len psami na reťazi oligarchov, ktorí sa zmocnili moci. Aj pred nimi vládli oligarchovia, no tí boli trošku múdrejší, a nerobili také nehoráznosti. Situácia na území bývalej Ukrajiny je taká, že do popredia sa tlačí otázka: Od čoho vlastne viac strádame. Od vojnových škôd alebo od nehorázností oligarchov? Noa práve táto otázka začína byť zo dňa na deň vážnejšia. A takých, ako ja krvných postiteľov, tu bude ešte viac. Potom už pôjdu s nami aj domobranci a to sa nebude dať zastaviť. Krvný pomstiteľ je človek, ktorý takmer zomrel už do momentu ako ide do útoku. A ak teda nastúpime do útoku, bude to útok mŕtvych, ktorí v ňom môžu ožiť. Tým, že navedú poriadok vo svojej vlasti. No a to je to, čo chceme! Robíme to nie za peniaze, mimochodom, tu sa neplatí, nie za jedlo, i to sa tu ťažko získava... ale len preto, že nemôžeme inak." 

- Koľko nás už sem prišlo. V máji nás tu bolo 15. Dnes nás je 500. Kto to je? Sú to príbuzní ponížených, povraždených, znásilnených, povyhadzovaných na ulicu v súvislosti s hospodárskymi problémami... Všetci sem prichádzajú ako dostarej kozáckej "voľnice". 

- Je nás tu stále viac a viac. Počtom už prevyšujeme trestnú armádu Ukrajiny. Ibaže nie každému dovolia ísť do boja.  V ľude to preto vrie a výbuch môže nastať kedykoľvek. Neviem kedy, neviem ako, no všetko k tomu smeruje! K veľkému výbuchu, ktorý nás dovedie aspoň do Kyjeva. Alebo, že všetci padneme... To už ako Boh dá.

- Čo sa týka krikov a listov, v ktorých sa nám hovoria, že "prvavou ručičkou sa oženú a 50 domobrancov padne, potom ľavou nožičkou - 60..., tak si spomínam na Odesu z 2. mája. Koľko tam bolo týchto skákajúcich netvorov? Išli desiati na jedného, ozborojení proti bezbranným, mladí proti starcom a teraz vidím koľko týchto mladých hlupákov leží po týchto lesoch. Vy sa reálne chyťte zbrane (s ironickým úsmeškom) a reálne skúste bojovať! No a my sa pozrieme, koľkí to prežijete!

- Nie ich tu málo zakopaných a otvorene dúfam, že mládež, ktorá verí tejto neprávosti zmúdrie. Dovtedy, kým ich k zmúdreniu neprinúti guľka!

Podľa evrazia.org., 2. december 2014