04.12.2018 21:23:09

O HARABINA BOL V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI VEĽKÝ ZÁUJEM

Harabin na Spiši
Harabin na Spiši

V deň 750. výročia prvej písomnej zmienky navštívil Spišskú Novú Ves sudca Najvyššieho súdu SR a kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin, ktorý tak prijal pozvanie miestnej organizácie Slovensko-ruskej spoločnosti a bol premiérovým hosťom nového formátu diskusii ,,Na káve."

Súčasťou delegácie bol aj ďalší vzácny hosť - bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska a otec slovenskej koruny Marián Tkáč. 
Vzácnych hostí privítalo v metropole Spiša vedenie klubu ARBAT - predseda klubu Branislav Rusiňák spolu s Rastislavom Rumanom a Alexi Alexievom. Prvá zastávka viedla do Múzea Spiša, kde si prítomní pozreli expozíciu o Provinčnom dome a k 100. výročiu vzniku Česko-Slovenska. Následne položili vence k soche kpt. Jána Nálepku (dnes už brigádneho generála in memoriam) v centrálnom parku pri príležitosti 75. výročia od jeho úmrtia.
Vrcholom programu bola však spomínaná diskusia, ktorá bola spojená s prezentáciou knihy Štefana Harabina Súdnosť. O stretnutie so Štefanom Harabinom bol veľký záujem verejnosti, v kaviarni Cornella sa tiesnila stovka ľudí, pričom niektorí si odstáli skoro štvorhodinovú diskusiu. Ďalší ľudia sa na diskusiu ani nedostali, pretože sa do kaviarne už nezmestili.

Štefan Harabin informoval, že v závere roka vyjde druhé pokračovanie jeho knihy, predstavil svoje pohľady na situáciu na Slovensku a v zahraničí, pričom dominovala aktuálna téma Globálneho paktu OSN o migrácií. V druhej časti odpovedal na otázky prítomnej verejnosti.

Branislav Rusiňák