02.10.2014 14:25:59

Neviete kde je Novorusko? Prečítajte si Gogoľa!

Ukrajinskí kolegovia by si mali v originále prečítať román Nikolaja Gogoľa Taras Buľba, aby pochopili, kde sa nachádza Novorusko, vyhlásili v ruskom ministerstve zahraničných vecí.

"Historická nevzdelanosť a politická nezodpovednosť sa stali vizitkou radu predstaviteľov súčasných kyjevských úrakov. Hľadačom historickej spravodlivostí odporúčame aby si voriginále prečítali veľké dielo Nkolaja Vasilieviča Gogoľa Taras Buľba", - uvádza MZV.

Ako pomôcku na "uľahčenia pochopenia" ruské ministerstvo uvádza citát z Gogoľa v ukrajinčine, v ktorej sa hovorí, že Novorusko sa nachádzalo na celom "juhu do samotného Čierneho mora".

"Drahí ukrajinskí kolegovia a ich inšpirátori, hľadanie Novoruska na ruskom Ďalekom východe môže dospieť pre vás až k nečakaným výsledkom, že nájdete Ukrajinu v... Amurskej oblasti. Dúfame, že podobná nešportová orientácia v teréne nespôsobí, že pri hľadaní Odesy sa ocitnete v americkom Texase", - dodalo ruské MZV.

Na vysvetlenie témy:

Dňa 24. septembra 2014 ruské MZV po prvýkrát oficiálne použilo pojem Novorusko. Išlo o stretnutie Sergeja Lavrova a Johna Kerryho. Ukrajinské MZV na to zareagovalo a "s hlbokou úrovňou vedomostí" sa nechalo počuť, že Novorusko je dedina v Prímorskom krajin Ruska.

 

 

Podľa vz.ru, 2. október 2014