19.10.2018 22:26:17

„Netreba uvádzať do omylu“: M. Zacharova okomentovala slová britského veľvyslanca o incidente v Salisbury

Oficiálna predstaviteľka MZV RF Maria Zacharova okomentovala vyhlásenie britského veľvyslanca Lori Bristowa, ktorý vysvetľoval zamietnutie Londýna informovať Moskvu o vyšetrovaní incidentu v Salisbury tým, že ruská strana akoby neodpovedá na otázky k tomuto prípadu.

„Drahý Lori, netreba uvádzať do omylu našu, vašu i svetovú verejnosť. Na otázky britskej premiérky ruská strana odpovedala okamžite, čo vy, samozrejme, dobre viete,“ napísala Zacharova na svojej stránke na facebooku.

Minister zahraničia RF Sergej Lavrov podľa jej slov už odpovedal na všetky otázky ohľadne incidentu v Salisbury. Lenže britská strana, zdôraznila ruská diplomatka, neodpovedala ani na jednu predmetnú otázku.

„Avšak britská strana neodpovedala ani na jednu otázku, ktoré jej kládli diplomati a verejnosť. Opakujem otázku s aplauzom: čo sa to teda stalo v Salisbury?“ napísala Zacharova.

Pripomeňme si, že Bristow sa už predtým nechal počuť, že V. Británia sa nebude deliť s Ruskom o informácie o vyšetrovaní prípadu so Sergejom a Júliou Skripaľovcami v Salisbury dovtedy, kým Moskva neodpovie na položené jej otázky.

Podľa kp.ru, 19. 10. 2018