30.4.2014 16:21:52

NATO – buď klame Rusko alebo sa nevyzná v zahraničnej politike

 

Západ, konkrétne USA, sa neustále pokúša zamlčiavať dôležité udalosti svetovej politiky alebo ich prezentuje ako sfalšované a znehodnotené. Jednoznačným dôkazom toho je spravodajstvo z Ukrajiny, píše politológ, prezident Asociácie rusko-amerických medzinárodných štúdií Walter Wyler (na www.dissidentvoice.org).

 

Poukazuje na informačný bulletin NATO z apríla 2014 a všíma si, že mnohé fakty v ňom sú protirečivé so skutočnosťou, osobitne na príklade ukrajinskej krízy.  

„Najnečestnejší blok informácií má spojitosť s Ukrajinou. Konkrétne časť, ktorá sa zastáva súčasných ukrajinských úradov. A aj keď je tu niekoľko šmykľavých formulácií typu, že legitímny ukrajinský parlament môže zvoliť legitímneho prezidenta a vládu, neprípustne zamlčiava udalosti, ktoré mali dospieť k voľbám“, - píše politológ.  

Aká dôležitá informácia je pred Západom zamlčiavaná? Walter Wyler  hovorí, že na pochopenie toho, čo sa na Ukrajine naozaj deje, sa zamlčiava, že Viktor Janukovič bol zvolený v roku 2010 zákonným spôsobom na 5 rokov. Zamlčiava sa, že práve v deň, keď odmietol podpísať asociačnú dohodu s EÚ ukrajinská internetová televízia Hromadske.TV začala priamy prenos, v ktorom prozápadne orientovaný reportér vyzýval ukrajinskú mládež zhromaždiť sa na Námestí nezávislosti v centre Kyjeva a protestovať proti Janukovičovmu rozhodnutiu. V bulettine sa už neuvádza, že Hromadske.TV je rodným dieťaťom amerického veľvyslanca na Ukrajine Jeffrey Payetta.   

„Nespomína sa ani to, že námestníčka ministra zahraničia USA Viktoria Nulandová prekročila hranicu, za ktorú sa zahraniční predstavitelia vždy varujú zájsť – objavila sa na „majdane“ v decembri 2013. Čím sa nielen postavila do jedného radu s protestujúcimi, ona ešte aj otvorene podporovala výzvy na eurointegráciu.“

Dôkaz? Zachytený rozhovor Nulandovej s Payettom, v ktorom nie ukrajinský ľud, ale oni, Američania, riešili zostavu budúcej ukrajinskej vlády!

Walter Wyler poukazuje aj na ďalšie cieľavedomé zamlčiavanie faktov: streľba snajperov do jeho účastníkov; dohoda Janukoviča s Tjahnibokom, Jaceňjukom a Kličkom z 21. februára 2014 (obojstranný záväzok o nepoužití sily) a jej porušenie opozičníkmi...

„Ani európski predstavitelia, ani ukrajinskí opoziční lídri neboli dostatočne chrabrí aby prinútili neonacistov, aby nezničili dohodu prijatú 21. februára“, - uvádza Walter Wyler

Podľa ria.ru, 30. apríl 2014