04.8.2012 10:55:06

Našiel sa dávny sovietsky film urobený lepšie ako Avatar!

Nečakaný a senzačný objav v sovietskom filme. Experti ukázali divákom sovietsky film, nakrútený technológiou 3D, ktorý technicky prekonáva aj Avatara.
Nečakané dielo mohli vidieť hostia festivalu archívnych filmov „Biele stĺpy“, ktorý sa koná v Podmoskovskej oblasti. Na festivale predstavujú snímky z kolekcie Štátneho filmového fondu RF, jedného z najmohutnejších zhromažďovateľov filmových diel na svete. Mnohé museli pred opätovným premietaním dlho reštaurovať.
Ozajstnou senzáciou sa stali dve práce: prvý sovietsky animovaný film z roku 1917. Jeho autorom je baletný tanečník Mariinského divadla, ktorý pomocou animácie stvárnil svoje tanečné idei. Dlhý čas sa o týchto dielach nevedelo, až kým sa v 90-tych rokoch nenašli v súkromnej zbierke istého fotografa.
Ďalším nečakaným prekvapením sa stal sovietsky 3D film „Mieň“ z roku 1953. Táto Čechovova poviedka bola spracovaná neuveriteľnou technológiou, zabezpečujúcou čistejšie efekty ako má Avatar. Vtáci lietajú po sále, ryby priplávajú k divákom. Ruské brezy ešte nikdy nevyzerali tak hollywoodsky.
Podľa topnews.ru, 6. február 2012