21.7.2014 23:23:37

Najskôr rezolúcia BR OSN a teraz prídu zničujúce fakty?

Bezpečnostná rada OSN jednohlasne prijala rezolúciu ohľadne havárie malajského dopravného Boeingu 777 pri Donecku. Žiada uskutočniť medzinárodné vyšetrovanie tragického incidentu a potrestanie vinníkov.

Lenže ministerstvo obrany RF dnes svetu predstavilo fakty, ktoré potvrdzujú vinu ukrajinskej strany v havárii malajského Boeingu 777.

A tak sa oboznámme s názormi experta:

Známy politológ Oleg Matvejevič haváriu vníma ako provokáciu amerických úradov. Žiadnej chyby domobracov alebo Ukrajincov tu nebolo a ani byť nemohlo. Ide o provokáciu, ktorú USA neraz odskúšali.

Čomu vlastne bolo treba zabrániť, resp. čo bolo treba pošpiniť?

To, že Rusku sa darilo v poslednej dobe uskutočńovať diplomatické úspechy. Putin navyše uskutočnil turné po latinskej Amerike, boli podpísané dôležité dohody v rámci BRIČS - s Indiou a s Čínou. Európa sa začala kolísať a stavať v tejto otázke na stranu Ruska. Európa totiž nepotrebuje konflikty na Ukrajine a na rozdiel od USA ani žiadne sankcie. To USA chcú byť na európskom kontinente víťazmi. No a zatiaľ sa im (v súboji inteligencií - pozn. redakcia srspol.) darí využívať Ukrajincov ako slepú a hlúpu zbraň, - povedal expert pre dni.ru.

Podľa Matvejčeva len ukrajinské úrady mohli zostreliť Boeing. "Jediný, kto mohol vedieť a koordinova´t tieto záležitosti, - to sú Ukrajinci. Dispečéri dnepropetrovského letiska, podriadení Miliardárovi Kolomojskému, nasmerovali lietadlo do potrebného rajónu, kde ho už čakali ukrajinskí vojaci", - myslí si expert. "Celá táto provokácia sa organizovala nie na to, aby sa niekto dozvedel pravdu. USA a Ukrajina sa nechystajú opodstatňova´t pred svetovým spoločenstvom. Terax už budú len pokračovať v ignorácii všetkých faktov, ku ktorým budú prichádzať experti, ruská strana a budú pokrqačovať v obviňovaní Moskvy, Putina, domobrancov a prostredníctvom svetových médií prinášať tieto informácie miliardám ľudí. A to dovtedy kým ich klamstvu neuveria", - skončil expert.

Podľa dni.ru, 22. júl 2014