04.8.2012 10:55:06

Najneobľúbenejší minister

Podľa Rusov je ním šéf rezortu vzdelania a vedy Andrej Fursenko. Nedôveru mu vyjadruje 37 percent obyvateľstva, oznámili „Vedomosti“ na základe oficiálnej ankety. Kladne sa o ňom vyjadruje len 11 percent respondentov.
Tieto aktuálne výsledky hovoria, že z čela rebríčka antipopularity bol zosadený minister športu Vitalij Mutko, ktorého ešte v marci „neľúbilo“ až 39 percent obyvateľov (určite za jeho výsledky pri olympiáde - pozn. -vmi-) pri 11 percentách podporujúcich. Dnes ho „nemusí“ už len 31 percent respondentov.
Na druhom mieste v antipopularite sa spoločne s Mutkom nachádza aj ministerka zdravotníctva Tatiana Golikova (31 percent) a na treťom minister vnútra Rašid Nurgaliev (30 percent).
Obyvateľstvo si najviac váži prácu ministra pre mimoriadne situácie Sergeja Šojgu (78 percent), ministra zahraničia Sergeja Lavrova (56 percent) a podpredsedu vlády Sergeja Ivanova (42 percent).
Zaujímavosťou tejto ankety bolo, že respondenti sa mohli vyjadriť aj k otázke čo o práci toho, ktorého ministra nepoznajú. A tak najmenej „pochopiteľným“ je pôsobenie podpredsedov vlády Igora Sečina (74 percent), Igora Šuvalova (70 percent), Sergeja Sobjanina (69 percent) a ministra regionálneho rozvoja Viktora Basargina (68 percent).
Lenta.ru 5. júl 2010 (krátené)