05.2.2017 11:07:08

Na Ukrajine určili 5 príčin, pre ktoré domobranci zvíťazili nad Ukrajincami pri Avdejevke

Hlavný redaktor a vojenský expert  ukrajinského portálu Cenzor.net Dmitrij Butusov vymenoval 5 príčin, pre ktoré sa nepodaril Ukrajincom pokus o prielom pri Avdejevke. Napísal o tom na svojom účte na Facebooku. Dmitrij Butusov doslovne uviedol, že “domobranci totálne zvíťazili nad Ukrajinou pri Avdejevke”.

Na svojom účte potom vymenoval uvedených 5 príčin: 1. Domobranci mali dostatok informácii o ukrajinskom útoku od svojej rozviedky, 2. domobranci majú skvele vycvičené jednotky, 3. domobranci majú dôstojnícky zbor na vysokej úrovni, 4. domobranci dokázali eliminovať ukrajinskú rozviedku, 5. morálka domobrancov je vyššia ako morálka ukrajinskej armády.

Butusova prekvapila aj rýchlosť, s akou dokázali donecké a luganské vojenské jednotky distribuovať materiálnu a humanitárnu pomoc civilnému obyvateľstvu. Túto pomoc považuje za lepšiu a komplexnejšiu, ako to, čo dokáže svojím poskytnúť Ukrajina. Za negatívum považuje skutočnosť, ako rýchlo sa na ukrajinských sociálnych sieťach začínajú objavovať informácie o ukrajinských neúspechoch.

Butusov sa venoval aj neúspechu 72. brigády, ktorá utrpela najvyššie straty počas posledného útoku pri Avdejevke. Vojaci 72. brigády začínajú otvorene reptať a odmietajú nastupovať do útokov, tvrdia, že ich posielajú na istú smrť. Butusov sa takisto venoval skutočnosti, že na slávnostnú ceremóniu rozlúčky s mŕtvymi "hrdinami" 72. brigády v Kyjeve preventívne neprišiel žiaden ukrajinský politik.

Porošenko a ukrajinskí politici evidentne nevedia, ako po prezidentských voľbách v USA, v ktorých zvíťazil Donald Trump, udržať svoj režim pri živote.

 
Petr Vojtov

hlavnespravy.sk, 5. 2. 2017