24.11.2020 10:40:25

Na Slovensku sa začali konzultácie ohľadom otázok o prijímacích pohovoroch na ruské vysoké školy

zdroj foto: rcvkba.sk
zdroj foto: rcvkba.sk


Pripravuj si sánky v lete a voz sa v zime!

Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave zorganizovalo online konzultáciu pre slovenských študentov, ktorí by sa chceli zúčastniť prijímacích pohovorov na ruské vysoké školy.Online konferenciu viedla riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave pani Inna Kuznecovová. Ku konferencii sa pripojili zástupcovia najprestížnejších vzdelávacích ustanovizní Ruska – Národných výskumných univerzít, konrétne Moskovského fyzikálno-technického inštitútu (МФТИ) a Vysokej školy ekonomicky  (ВШЭ).

Mimoriadnu pozornosť študenti venovali otázkam podávania prihlášok, prípravy dokladov, podmienok štúdia a ubytovania, či voľného času.

Dúfame, že potenciálni noví frekventanti ruských vysokých škôl boli s konzultáciou spokojní a snáď ich to ešte viac utvrdilo v ich rozhodnutí. A teraz, kým je ešte čas, môžete ho venovať účasti na početných olympiádach a súťažiach, ktoré v súčasnosti organizuje väčšina ruských vysokých škôl v online formáte. Práve táto účasť vám môže pomôcť pri prijímacích pohovoroch. Cestu zvládne ten, čo kráča!

RCVK bude v online konzultáciách pokračovať, preto aj naďalej môžete posielať svoje otázky na emailovú adresu: slovakia@rs.gov.ru


Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave