11.12.2018 19:22:02

Na Krym sa už presunula 7. gardová výsadkovo-útočná divízia

Situácia na Ukrajine sa po provokáciách v Kerčskom prielive radikalizuje a hrozí, že sa znova rozhorí vojna na východe Ukrajiny. Informácie prináša portál In24.org.

Rozviedka Donecka a Luhanska tvrdí, že pravdepodobne 14. 12. 2018 zaútočia Ukrajinci na pozície doneckých jednotiek a budú sa snažiť popri pobreží Azovského mora preniknúť až k ruskej hranici.

Rusko však nenecháva nič na náhodu. V prípade ak Ukrajinci zaútočia, Rusi potvrdili, že sú ochotní Donecku a Luhansku pomôcť. Okrem ruských rakiet a letectva sa pravdepodobne do boja zapoja aj ruskí vojaci. Izraelské a americké družice potvrdili, že na Krym sa už presunula väčšia časť 7. gardovej výsadkovo-útočnej divízie. Divízia bola doteraz dislokovaná v Novorosijjsku blízko Anapy. Na Krym sa presunuli aj ďalšie batérie ruských S-400, množstvo obrnených transportérov, tankov i vojakov.

7. gardová výsadkovo-útočná divízia patrí k elitným jednotkám ruskej armády s vyše 70-ročnou bojovou históriou. Vojaci jednotky majú od roku 1991 za sebou skúsenosti z bojov v Abcházsku a Čečensku.

Kto bude mať v prípadnom bojovom strete väčšie šance na víťazstvo? Ukrajinci, násilím nahnaní do Porošenkovej armády, pripravovaní inštruktormi NATO, alebo obyvatelia Donecka a Luhanska, brániaci svoje domovy, ktorým budú v prípade potreby pomáhať elitní ruskí vojaci?

HSP, 11. 12. 2018, In24.org