27.8.2016 11:46:36

Mutko vyhlásil, že McLarenova správa je sfalšovaná

Ruský minister športu Vitalij Mutko vyhlásil, že správa komisie WADA na čele s R. McLarenom, právne neobstojí pri žiadnej kritike. 

"Správu sme posúdili a náš názor sme poslali WADA i MOV. Záver – že bola sfalšovaná. Jej právna technológia neobstojí pri žiadnej kritike", povedal Mutko v éteri "Matč.tv".

Ministerstvo športu RF sa podľa jeho slov obrátilo na občianske súdy a autori správy budú vzatí na trestnú zodpovednosť.

"Obrátili sme sa aj na vedenie švajčiarskej spoločnosti, ktorá vyrobila banku na ochranu vzoriek", dodal minister. Chceme, aby sa k tomu verejne vyjadrili", dodal minister.

V správe McLarena sa tvrdí, že v Rusku akoby existoval štátom riadený systém ukrývania pozitívnych dopingových vzoriek. WADA na základe toho odporučila odstrániť národný tím Ruska od Olympijských i Paralympijských hier v Rio de Janeiro. No a výkonný výbor MOV na základe tohoto odovzdal právo pripustenia atlétov na OH 2016 medzinárodným športovým federáciám. Medzinárodný paralympijský výbor odstránil od hier všetkých ruských paralympijcov.

 

 

Podľa ria.ru, 27. 8. 2016