04.4.2020 12:40:11

Motorkári z klubu Noční vlci presadli do áut, zaradili sa do radov dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú ľuďom. Dopravujú im potraviny a lieky

Na Slovensku toľko osočovaní Noční vlci. Charakter sa vždy prejavuje v ochote pomáhať tým, ktorí to potrebujú
Na Slovensku toľko osočovaní Noční vlci. Charakter sa vždy prejavuje v ochote pomáhať tým, ktorí to potrebujú
(foto: NV)


Tradičné slávnostné otvorenie motoristickej sezóny klubu Nočných vlkov, ktoré sa malo uskutočniť 25. apríla v Moskve, sa neuskutoční. Nie je zrušené, ale iba odložené. V súvislosti s karanténou v Rusku motorkárska sezóna Nočných vlkov odštartuje neskôr.  Vedenie klubu uviedlo, že dátum otvorenia sezóny zverejní dodatočne. (HSP)

 „Ale je aj ďalšia, s ničím neporovnateľná udalosť, ktorú ani my, ani celé ľudstvo nemôže preložiť na iné dátum. Pripomínam, že karanténa potrvá aj počas Veľkej noci a pravoslávna väčšina občanov Ruska sa obáva, že zostane bez Svätého prijímania, ktoré je životné dôležité pre nás, pretože bez Boha a Jeho Cirkvi Rusko nezdolá ani koronavírus, ani nepriateľov, ani ďalšie výzvy. Preto pociťujeme väčšie znepokojenie,“ priznal vo svojom komentári na portále Nočných vlkov prezident klubu Alexander Chirurg Zaldostanov.

Tisíce motorkárov, členov klubu Noční vlci v týchto dňoch si po celom Rusku presadli do áut a zapojili sa do dobrovoľníckeho hnutia, keď veľký počet volontérov pomáha ľuďom vo všetkých kútoch krajiny, donáša im potraviny, lieky a ďalšie potrebné veci. Pomáhajú, prirodzene, v prvom rade ľuďom v pokročilom veku a chorým, invalidom a rodinám s viacerými deťmi, sociálne slabším skupinám atď.

Dobrovoľníci – motorkári aktívne spolupracujú so všetkými volontérskymi skupinami v regiónoch, v mestách a obciach. Dodržiavajú všetky bezpečnostné opatrenia: chránia sa prostriedkami individuálnej ochrany, majú rukavice, rúška a pod. Pomáhajú nielen jednotlivcom a rodinám, ale aj detským domovom, nemocniciam a iným zdravotníckym zariadeniam. V dobrovoľníckej činnosti Noční vlci budú pokračovať až do ukončenia karantény a samotnej epidémie koronavírusu.

Eugen Rusnák (HSP)