31.7.2020 11:40:43

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie informovalo o pravidlách vstupu cudzincov do krajiny

Budova Ministerstva zahraničných vecí RF
Budova Ministerstva zahraničných vecí RF
(foto: Sputnik/Natalia Seliverstova)


Iba občania alebo držitelia povolenia na pobyt z krajín Turecka, Veľkej Británie a Tanzánie, s ktorými Rusko obnovuje lety 1. augusta, budú môcť do Ruskej federácie priletieť aerolinkami  z týchto krajín. Interfax o tom informoval vo štvrtok 30. júla s odkazom na konzulárne oddelenie ruského ministerstva zahraničných vecí.Príslušný Odbor pripomenul, že nariadením ruskej vlády z 24. júla sa obnovuje vydávanie víz všetkých kategórií, a  to aj v turistických kanceláriách aj na  konzulárnych úradoch Ruska vo Veľkej Británii, Turecku a Tanzánii.

„Predbežne sa víza budú vydávať iba občanom uvedených štátov, a tiež osobám, ktoré v nich majú povolenie na pobyt. Štátni príslušníci tretích krajín, ktorí sa dočasne zdržiavajú vo Veľkej Británii, Turecku či Tanzánii, nebudú môcť získať ruské víza,“ uviedlo Ministerstvo.

Pre občanov iných krajín je vstup do Ruska zostáva naďalej obmedzený. Výnimkou sú občania uvedení v nariadení vlády čís. 635-r zo 16. marca, medzi ktorými sú diplomati, rodinní príslušníci ruských občanov, vysokokvalifikovaní odborníci s príslušnými vízami, tranzitní cestujúci prichádzajúci na liečenie, a niektoré ďalšie kategórie.

O obnovení medzinárodných letov v Rusku od 1. augusta hovoril predseda vlády Michail Mišustin koncom minulého týždňa. Do Veľkej Británie sa  z Ruska bude môcť dostať  cez Londýn. Táto krajina zaviedla pre prichádzajúcich  dvojtýždňovú karanténu. Lietadlá do Turecka budú od 1. augusta prilietať  do Ankary a Istanbulu, od 10. augusta sa do zoznamu pridá Antalya, Bodrum a Dalaman. V Tanzánii bude Rusov prijímať Zanzibar.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí prisľúbilo rozšíriť zoznam krajín, s ktorými sa lety obnovia v nadchádzajúcich týždňoch.

Rusko pozastavilo pravidelné a charterové lety s inými krajinami od 27. marca kvôli pandémii koronavírusu. Povolené boli iba vývozné, nákladné, humanitárne a poštové lety.

 

redakcia z Rusemb