11.10.2020 14:38:25

Ministerstvo zahraničia USA plánuje zverejniť Clintonovej komunikáciu spred štyroch rokov

Rozhovor Pompea s moderátorkou Fox News cez telemost
Rozhovor Pompea s moderátorkou Fox News cez telemost
(foto: Screenshot Fox News)


Nekonečná epopeja o spolupráci Trumpa s Kremľom alebo o ovplyvňovaní amerických prezidentských volieb Ruskom v roku 2016 pokračuje dodnes a nová vlna protiruskej a protitrumpovskej hystérie, bezpochyby, vypukne tesne pred voľbami, teda 3. novembra. Určite však bude pokračovať aj dlho po voľbách. Trumpov štáb má toho už plné zuby a rozhodol sa prejsť do protiútoku. Plánuje zverejniť časť kompromitujúcej mailovej korešpondencie Trumpovej protikandidátky  Hillary Clintonovej z obdobia pred štyrmi rokmi. (zemavek.sk)V priamom prenose, v rozhovore pre domácu televíznu stanicu Fox News to oznámil štátny tajomník a minister zahraničia Mike Pompeo. Máme tie mailové správy. Zverejníme ich. Predložíme celú informáciu, aby sa Američania mohli s ňou oboznámiť,“ podčiarkol. Nespresnil ale, o aké správy sa jedná. Na otázku moderátorky, či  budú zverejnené ešte pred voľbami 3. novembra, minister zahraničia odpovedal „diplomaticky“: Urobíme to čo najskôr. Myslím si, že pred voľbami to verejnosť bude mať k dispozícii.“

Pripomenul, že dôverné informácie sa nachádzali na súkromnom serveri: „Ale toto je neprípustné. Hillary Clintonová nemala právo takto postupovať. Jej chovanie bolo absolútne neprípustné,“ zdôraznil. V televíznej relácii tiež pripomenuli, že Doland Trump v rozhovore práve pre tú istú Fox News vyzval Mika Pompea, aby zverejnil mailovú komunikáciu Clintonovej. „Prezradila, že mala 33 tisíc správ. Sú v Štátnom departmente, ale Mike Pompeo ich nemôže zverejniť. Je to veľmi smutné. Som nespokojný a rozčarovaný. Dodnes ich nedokázal zverejniť a neviem prečo. Mal by ich zverejniť,“ zdôraznil vtedy americký prezident.

Prezidentské voľby sa blížia a oba tábory kandidátov ešte vo väčšej miere, ako v súčasnosti, plánujú používať viac alebo menej korektné metódy. Svoju žiadosť o zverejnenie Clintonovej komunikácie Donald Trump vysvetlil tým, že už štyri roky čelí útokom zo strany Demokratov za údajnú spoluprácu s Ruskom a doposiaľ nik o tom nepredložil jediný dôkaz. Preto sa rozhodol ukázať, že Hillary Clintonová určite mala maslo na hlave, no nediskutujú o tom politici, analytici ani americké ani zahraničné média.  Rozhodol sa zabezpečiť, ako to dnes hovoria slniečkari a liberáli, „politickú korektnosť“.


 

Zdroje:

Pompeo responds to Trump’s call on releasing Clinton emails: ‘We’re getting them out’, Fox News, 9.10.2020

https://video.foxnews.com/v/6199250903001#sp=show-clips


Eugen Rusnák (zemavek.sk)